Farba Inlei

farby do koloryzacji brwi i rzęs
Dlaczego nie możemy używać Henny w zabiegu laminacji brwi i rzęs z użyciem produktów z InLei Lash Filler & Brow Bomber.

ZACZNIJMY OD AKTYWNEGO SKŁADNIKA ZABIEGU: TIOGLIKOLANU AMONU.

Tioglikolan amonu, to substancja chemiczna używana do prostowania lub podkręcania włosów, rzęs i brwi. W porównaniu z innymi tego typu substancjami chemicznymi tioglikolan amonu jest najłagodniejszy, co oznacza, że powoduje znacznie mniej uszkodzeń włosa. W chemii grupa tiolowa (-SH) czyni tę substancję “środkiem redukującym”, który powoduje rozszczepienie wiązań dwusiarczkowych. Jak działa Tioglikolan amonu? Pęcznieje we włosach i penetruje je, zrywając wiązania dwusiarczkowe we włóknach keratynowych. 

Naturalne pH włosów waha się między 4,5 – 5,5 natomiast Tioglikolan Amonu posiada pH wahające się od 9 do 10: w porównaniu z innymi substancjami jest znacznie mniej zasadowy, dzięki czemu powoduje mniejsze obciążenie dla włosów. Na przykład wodorotlenek sodu, stosowany w niektórych zabiegach tego typu ma znacznie wyższe pH sięgające 14 i z tego powodu może poważnie uszkadzać włosy 

Zabieg laminacji rzęs i brwi VS farba

farba koloryzująca brązowa do brwi i rzęs

Z chemicznego punktu widzenia, a także zgodnie z Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczące produktów kosmetycznych nie zaleca się stosowania koloryzacji  farbą ze stężeniem utleniacza większym niż 2% przy zabiegach na rzęsy.   

Po zastosowaniu tioglikolanu amonu (który powoduje rozszczepienie mostków dwusiarczkowych), włosy zostaną poddane silnemu stresowi. Najczęściej stosowaną substancją jako “neutralizator” w zabiegu jest nadtlenek wodoru: ta sama substancja, która jest stosowana również przy  farbowaniu. Więc składniki farby mogą wtedy reagować ze składnikami trwałej ondulacji.  

Używając farb których stężenie nadtlenku wodoru jest wyższe niż 2% niesie ryzyko uzyskania nieprzewidywalnego wyniku końcowego, ponieważ nadtlenek może zmienić kolor. Ponadto farba może zredukować wynik trwałej ondulacji do zera i pod wpływem niektórych substancji włos może znów stać się prosty.


deweloper kremowy do farby

Niezbędny do koloryzacji

kremowy deweloper o stężeniu 1,5%


Przypominamy, że produkty do rzęs i brwi wymagają delikatniejszych stężeń procentowych składników wymienionych powyżej. W przypadku nadtlenku wodoru odpowiednie stężenie procentowe dla rzęs to max 2% w naszym oksydancie “Developer cream”  ta wartość wynosi 1,5%. 

Farbki InLei® zostały specjalnie stworzone do zabiegów InLei® Lash Filler oraz InLei® Brow Bomber. Zostały przetestowane przez nas oraz laboratoria zewnętrzne, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo użytkowania. 

Pamiętaj: “InLei® jest to pierwsza farba stworzona specjalnie do laminacji!”. Potwierdziliśmy to już w 2017 roku poprzez badania kliniczne.

kremowy deweloper do henny na brwi i rzęsy

Zabieg laminacji rzęs i brwi VS henna

farba koloryzująca cappuccino do brwi i rzęs

Koloryzacja henną, nie jest zalecana podczas zabiegu trwałej ondulacji z kilku powodów. 

  • Przede wszystkim nadtlenek wodoru (który jest składnikiem drugiego kroku zabiegu) może reagować z henną. Ma to szkodliwy wpływ na mieszki włosowe oraz może spowodować zahamowanie wzrostu włosa. 
  • Ponadto jak już powiedzieliśmy, tioglikolan amonu pęcznieje w strukturze włosa, czyniąc go kruchym. Wprowadzając dużą cząsteczkę henny do już delikatnej struktury, będzie miało szkodliwy wpływ na stan włosów lub spowoduje ich przedwczesne wypadanie. 
  • Oprócz tego, henna oddziałuje na naskórek, pozostawiając otwarte pory i (ponieważ jest aktywowana wodą) mocno wysusza włos.  
farba koloryzująca chestnut do brwi i rzęs

Farbowanie henną jest dobre dla zdrowych włosów, ale niszczy włosy poddane trwałej ondulacji. Farbowanie henną i trwała to dwa zabiegi, które silnie wpływają na strukturę włosów, dlatego należy je wykonywać w odpowiednim odstępie czasu (min. 20 dni). W przeciwnym razie włosy staną się zbyt kruche i natychmiast będą się łamać lub w ciągu kilku dni przy najmniejszym mechanicznym ruchu. 

To opinia naukowców oparta na badaniach naukowych dotyczących bezpieczeństwa Lawsonii (składnika henny) na włosach. 

WNIOSKI: 

farba koloryzująca blue night do brwi i rzęs

Wykonująć zabiegi InLei® Lash Filler lub InLei® Brow Bomber z farbkami InLei® z pewnością nie uszkodzimy włosów z następujących powodów

  • Nasze barwniki są testowane i specjalnie zaprojektowane do tego procesu 
  • Zawierają w swoim składzie olejek arganowy, który odbudowuje strukturę 
  • Filler 3 zawiera cząsteczki, które odbudowują strukturę wewnętrzną i ułatwiają proliferację nowych cząsteczek keratyny 
  • Masło BrowBomber odżywia włosy zawartymi w nim olejkami i ekstraktami, a następnie chroni je i przywraca ich strukturę 

farba koloryzująca czerwona do brwi rzęs

Farbę InLei

w kolorze czerwonym


Wykonując zabiegi InLei® Lash Filler lub InLei® Brow Bomber z henną możemy uszkodzić włosy i spowodować zahamowanie ich wzrostu ze względu na następujące czynniki: 

  • Opinia naukowców potwierdza, że nadtlenek wodoru zmienia hennę, stąd te dwie substancje nie mogą być ze sobą łączone, gdyż mogą uszkodzić włos. 
  • Filler 3 lub masło Brow Bomber nie mogą wnikać we włosy, ponieważ cząsteczki henny są zbyt duże i to utrudniają.

Pełną ofertę marki InLei znajdziesz na ich stronie – TUTAJ. Myślę, że warto zapoznać się z ich produktami i przekonać się samemu dlaczego są tak dobre. 🙂

Piękna oprawa oczu powinna iść w parze z piękną cerą, żeby powodować efekt WOW. 🙂 Dlatego sprawdź mój artykuł, w którym opisałam wspaniałe odmładzające ampułki.

Więcej od Monika Iwicka - Waruszewska
Kosmetyki wegańskie, czyli dlaczego warto pokochać Sapunotekę?
Powinniśmy tylko się cieszyć, że podejrzewany o chwilowy wybryk wegański tryb życia...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.