Czystość i higiena w salonie — dezynfekcja narzędzi fryzjerskich

salon-fryzjerski

Czystość i higiena w salonie fryzjerskim jest najważniejsza. Chcemy, aby nasze klientki mogły odpocząć od dnia codziennego. Niestety nie jest to możliwe, gdy muszą się martwić o swoje bezpieczeństwo. Jak więc powinna przebiegać dezynfekcja w takich miejscach?

Z tego artykułu dowiesz się:

Czystość i higiena w salonie fryzjerskim - najważniejsze zasady

salon-fryzjerski-myjka

Czystość i higiena w solanie fryzjerskim to bezwzględna zasada, która wyróżnia profesjonalny salon. Nie ma tu miejsca nawet na najmniejsze potknięcia. Wiąże się to przecież z bezpieczeństwem Twoich klientów. Brudne pomieszczenie to siedlisko bakterii i wirusów, które mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Nie mówimy tu jednak o podstawowych elementach sprzątania takich jak wymiatywanie opadających na podłogę włosów. Nasi klienci zwracają uwagę także na to, w jakim stanie znajdują się meble i ściany, a nawet dłonie fryzjera. Nie zapominaj nigdy o stosowaniu produktów jednorazowych takich jak rękawiczki i ręczniki. Więcej informacji o podstawach zachowania salonu w czystości przeczytasz w artykule: “Jak właściwie zadbać o czystość w salonie fryzjerskim lub kosmetycznym”, z którego sama wyniosłam wiele ciekawych informacji. Czystość w salonie fryzjerskim to klucz do sukcesu, a co się z tym wiąże, do zarabiania satysfakcjonującej kwoty.

Dezynfekcja narzędzi fryzjerskich to podstawa

nozyczki-fryzjerskie

Czystość i higiena w salonie fryzjerskim to nie tylko sprzątanie, ale także odpowiednia dezynfekcja. Jak jej dokonać? To bardzo proste i z czasem wchodzi już w codzienną rutynę. Pamiętaj, aby dokładnie czyścić narzędzia po każdym kliencie. Produkty, które mają bezpośredni kontakt ze skórą, wymagają jednak trochę więcej pracy, gdyż to właśnie przez nie najłatwiej jest zarazić się niechcianymi chorobami. Narzędzia takie jak nożyczki czy brzytwy poddawaj sterylizacji. Do tego zabiegu niestety niezbędne są specjalne urządzenia, jednak ten jednorazowy wydatek zwraca się bardzo szybko w postaci uśmiechu i zadowolenia klienta.

Nieco więcej pracy wymagać może od nas także dezynfekcja wszelkiego rodzaju szczotek. Zgromadzone na niej włosy powinno usunąć się ręcznie, a resztki, jakie pozostaną, z łatwością usuniesz za pomocą czyścika do szczotek. Po dokładnym umyciu i osuszeniu narzędzia pamiętaj o dezynfekcji z użyciem specjalnego płynu lub sprayu. Idealnym produktem do tego typu zabiegów jest Professional Blade Spray, który znajdziemy w ofercie firmy FOX. Jest on bardzo ciekawym produktem, gdyż posiada funkcję oczyszczania, konserwacji, chłodzenia i ochrony, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się naszymi narzędziami przez długie lata.

fox-blade-sprayjpg

Professional Blade Spray

Professional Blade Spray – spełniający funkcję oczyszczania konserwacji, chłodzenia i ochrony.

Te miejsca także potrzebują dezynfekcji

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Kolory i design lokalu nie są jednak najważniejsze Nikt nie będzie chciał korzystać z Twoich usług, jeżeli nie będzie zachowana odpowiednia czystość i higiena w salonie. Klient wchodzi do miejsca, w którym panuje bałagan, patrzy i wychodzi. Mimo iż zazwyczaj pamiętamy o podstawowych zasadach dezynfekcji, to bardzo często zapominamy o strefach, w których rzadko przebywamy. Zwróć uwagę na wygląd Twojej poczekalni i wejścia do lokalu. Nie zapomnij o dokładnej dezynfekcji klamek, stolików i przede wszystkim toalet. Wygląd lokalu jest Twoją wizytówką.

Czystość i higiena w salonie fryzjerskim to najważniejsze jego elementy, zaraz po umiejętnościach fryzjera. Nikt nie chce spędzać czasu w miejscu, w którym jest brud. Salon fryzjerski jest miejscem, do którego idziemy nie tylko po to, aby zmienić swój wygląd, ale także uzyskać chwilę relaksu. Twój salon jest Twoją wizytówką.

Stworzone przez
Więcej od Adrianna Pasternak
Na Piękne Włosy
Na Piękne Włosy - nasz sklep z kosmetykami do włosów opieramy na...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.