Uwodorniony retinol, czyli skuteczność bez podrażnień

Kilka lat temu dostałam od przyjaciółki serum z retinolem. Nie miałam absolutnie żadnej wiedzy na jego temat poza tym, że pomoże mi spłycić zmarszczki. Jakie było moje zdziwienie, gdy po dwóch dniach stosowania zauważyłam schodzącą skórę z twarzy! ”Naprawa” cery była żmudna i niekomfortowa. Dzisiaj jestem mądrzejsza, między innymi dzięki dermokosmetykom Lynia. Ty też będziesz :)

Z tego artykułu dowiesz się:

– jak działa uwodorniony retinol?
– jaka jest jego skuteczność?
– które kosmetyki Lynia zawierają uwodorniony retinol?

Uwodorniony retinol - efektywność i bezpieczeństwo

Czym jest retinol? To czysta witamina A, którą nasze organizmy wytwarzają naturalnie, jednak tylko do pewnego czasu. Wraz z wiekiem jej produkcja słabnie, co skutkuje utratą elastyczności skóry. Staje się cienka, sucha i łuszczy się. Kosmetyki z retinolem mają na celu stymulację odnowy komórek, by przywrócić nam młody, promienny wygląd. Jak już wiesz, stosowanie takich preparatów nie zawsze kończy się szczęśliwie 🙂 Aby uniknąć nieprzyjemnych skutków ubocznych, warto postawić na sprawdzone i przebadane kosmetyki. Właśnie takie proponuje polska marka Lynia.

Do produkcji swoich dermokosmetyków wykorzystuje uwodorniony retinol, który wykazuje wysoką stabilność w porównaniu do podobnych pozycji na rynku. Z tego powodu ampułki Lynia nie muszą być przechowywane w lodówce. To, co jest szczególnie ważne dla mnie to fakt, że ta forma retinolu NIE PODRAŻNIA. Ma niski potencjał drażniący, co potwierdziły profesjonalne badania. U probantów stosujących ampułki z 1% stężeniem przez 3-4 tygodnie nie wystąpiły niepożądane objawy. Dla mnie bomba 🙂 

To, co lubimy najbardziej…

…czyli skuteczność. Mogę ci opowiadać o osobistych wrażeniach ze stosowania dermokosmetyków Lynia, ale niech to specjalistyczne badania mówią o efektywności. Marka przebadała każdy produkt z retinolem, a wyniki tych analiz okazują się bardzo ciekawe. Ampułka ze stężeniem 0,5% zmniejsza głębokość zmarszczek aż o 22%, a długość o 14%. Taka skuteczność następuje po 12 tygodniach regularnego stosowania dermokosmetyku 2-3 razy w tygodniu. Z kolei ampułka o stężeniu 0,7% zwiększa jędrność skóry o 27% w tym samym czasie.

Dermokosmetyki Lynia z uwodornionym retinolem to innowacyjne propozycje, które cieszą się coraz większą popularnością. I dobrze, bo każda z nas zasługuje na swobodny dostęp do bezpiecznych, przebadanych preparatów o udowodnionej skuteczności.

E-Naturalne

Kosmetyki z retinolem

Jakie kosmetyki z uwodornionym retinolem proponuje Lynia?

W sklepie internetowym marki Lynia są dostępne ampułki o trzech różnych stężeniach uwodornionego retinolu: 0,5%, 0,7% i 1%. Mnie jak zwykle cieszą urocze opakowania i buteleczki, które dzięki innowacyjnej technologii nie muszą mieć ciemnego szkła. Ale to nie one są tutaj najważniejsze. Zobaczmy, co potrafią te maleństwa.

Ampułki Lynia Pro stymulują odnowę komórek. Naskórek staje się grubszy, a zmarszczki są wypełniane od wewnątrz, więc są też mniej widoczne. Dermokosmetyki z retinolem normalizują proces dojrzewania komórek naskórka – zrogowaciała warstwa zostaje spłycona, a żywa pogrubiona. Ampułki wykazują działanie rozjaśniające plamy i przebarwienia, zarówno słoneczne, jak i hormonalne. Mają właściwości przeciwzmarszczkowe i przeciwstarzeniowe i wspomagają powstawanie nowych naczyń krwionośnych w skórze.

Lynia oferuje też krem z retinolem 0,3%. W jego składzie znajdziemy również wąkrotkę azjatycką, olej z rokitnika, truskawek oraz skwalan. To wegański produkt o pojemności 30 ml. Wydajny, o przyjemnej konsystencji i, co najważniejsze, skutecznym działaniu 🙂 

 

Dzięki polskiej marce Lynia możesz podarować swojej skórze odrobinę luksusu. Już niebawem będziesz cieszyć się zregenerowaną, jędrną cerą, a to sprawi, że będziesz uśmiechać się częściej. Teraz możesz. Przecież zmarszczki są ci niestraszne 😉

Stworzone przez
Więcej od Adrianna Pasternak
Zabezpieczone: Ciao
Brak zajawki, ponieważ wpis jest zabezpieczony hasłem.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.