Jak zachować zdrowie stawów?

Dobre funkcjonowanie stawów jest niezbędne do pełnej sprawności ruchowej. Niestety już od około 35 roku życia nasz organizm zaczyna produkować coraz mniej kolagenu, dlatego tak wiele starszych osób skarży się na dolegliwości związane ze stawami. Jednak można sobie pomóc dostarczając kolagen do organizmu poprzez jego suplementację. Dziś przedstawię Wam jeden z takich produktów – Genacol, który poleciła mi mama mojej koleżanki.

Dlaczego kolagen jest tak ważny?

Jak dowiedziałam się na blogu Genacol, chrząstka i tkanka łączna, która znajduje się w stawach między kośćmi, składa się w 67% z kolagenu. W więzadłach i ścięgnach znajduje się go jeszcze więcej, bo aż 80% i 90% kolagenu! Te liczby dają do myślenia i uzmysławiają nam, jak ważna może być suplementacja kolagenem. Szczególnie dla osób, których dieta nie dostarcza organizmowi wystarczającej ilości aminokwasów. Szczególnie dla osób, których dieta nie dostarcza organizmowi wystarczającej ilości aminokwasów. Braki kolagenu mogą przyczyniać się do zwyrodnień stawów, co w efekcie prowadzi do urazów czy nawet problemów z poruszaniem się. Jeśli jesteście już w grupie ryzyka, to koniecznie zainteresujcie się tematem suplementacji kolagenu. Możecie też zadbać o swoich bliskich, których ten problem zaczyna dotyczyć.


Genacol

Jeśli chcecie kupić kolagen dla siebie lub jako prezent dla ukochanych babci i dziadka, to zamówicie go…


Jak możemy pomóc stawom?

Tak jak wspomniałam na początku tego artykułu, do jego stworzenia zainspirowała mnie mama mojej koleżanki, którą widzicie na zdjęciach w artykule. A mówiąc dokładniej zainspirowała mnie jej forma. Jak się od niej dowiedziałam, codziennie przyjmuje ona AminoLock® Genacol. Dlatego postanowiłam dowiedzieć się więcej o tym suplemencie. I to czego się dowiedziałam jest na tyle pozytywne, że postanowiłam go koniecznie polecić także Wam.

Na stronie suplementu przeczytałam, że oprócz dostarczania aminokwasów wpływających na utrzymanie kolagenu w ciele, chroni on także przed zużywaniem się tkanki chrzęstnej i poprawia elastyczność  stawów. Jak widzicie po efektach naszej sesji, nie są to puste obietnice. Stosując regularnie ten produkt, naprawdę można poprawić kondycje swoich stawów.

Dziennie trzeba przyjmować 3 kapsułki. Aby ułatwić dawkowanie w opakowaniu oprócz kapsułek znajdował się także pillbox, czyli pojemnik, który pozwala posegregować różne przyjmowane leki na każdy dzień tygodnia. To szczególnie praktyczny gadżet, zwłaszcza dla seniorów, którzy codziennie muszą przyjmować najróżniejsze tabletki i preparaty.

Podsumowanie

Jak widzicie, prawidłowa ilość kolagenu w naszym organizmie jest niezbędna. Zwłaszcza dla osób starszych i dla tych, których stawy narażone są na częstsze kontuzje, czyli sportowców zarówno zawodowych, jak i tych osób, które sport uprawiają amatorsko. Aby mieć pewność, że kolagenu nam nie zabraknie, warto zacząć go suplementować. Dlatego polecam Wam produkt, który został już sprawdzony. Dowody możecie zaobserwować na naszej sesji 🙂

Stworzone przez
Więcej od Adrianna Pasternak
Academie
Ekskluzywne kosmetyki oraz dermokosmetyki dla salonów kosmetycznych, spa oraz sklepów on-line.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.