Dezynfekcja fumigacyjna – dlaczego jest tak potrzebna?

Mogłoby się wydawać, że szpital to najbezpieczniejsze miejsce na ziemi. Dostęp do fachowej pomocy medycznej oraz leków ratujących zdrowie i życie powinny nas utwierdzać w tym przekonaniu.

Okazuje się, że jest zgoła inaczej. To właśnie szpital i jego pracownicy są narażeni na kontakt z toksynami, zarazkami i innymi zjawiskami chorobotwórczymi. Ta sytuacja z kolei powoduje wysoką zakaźność, zarówno wśród personelu, jak i pacjentów.

Jak przerwać to błędne koło?

Niezbędna jest oczywiście regularna i solidna dekontaminacja powierzchni. Nowoczesną i bardzo skuteczną metodą jest dezynfekcja fumigacyjna. Słyszałam o niej już wcześniej, jednak dopiero dzięki firmie FUMIGAT postanowiłam zgłębić temat. Tym bardziej teraz, kiedy żyjemy w czasach, gdy dbałość o nieskazitelną, sterylną przestrzeń dla personelu medycznego i pacjentów należy dbać, jak nigdy dotąd.

Czym jest fumigacja?

Dezynfekcja fumigacyjna to inaczej zamgławianie. Polega ono na wytworzeniu mgły mającej właściwości dezynfekujące. Proces odbywa się przy pomocy generatora aerozoli. Przeczytałam, że najważniejszą cechą powstałej w ten sposób mgły jest wielkość rozprzestrzeniających się kropli. Mówiąc najprościej – im mniejsze można uzyskać, tym skuteczniejszy jest efekt fumigacji. A to dlatego, że kropelki o wielkości poniżej 0,3 µm dotrą do każdej, nawet trudnodostępnej powierzchni.


Potrzebujesz fumigacji?

Profesjonalny zabieg


Rozpylone w pomieszczeniu i “zostawione” na kilkadziesiąt minut – zniszczą bakterie, wirusy, grzyby, prątki gruźlicy i spory bakterii. Eksperci z firmy FUMIGAT podpowiadają, że fumigacja jest wskazana “przy ogniskach epidemiologicznych pochodzenia wirusowego takich jak SARS, Coronavirus czy wirus grypy ze względu na szybkość rozprzestrzeniania się tych wirusów.”

Jak się przygotować?

Przed rozpoczęciem procesu fumigacji należy najpierw dokładnie zmierzyć dane pomieszczenie. Wyliczoną wartość wprowadza się do generatora, który przygotowuje odpowiednie stężenie i ilość preparatu. Następny krok to wyłączenie klimatyzacji, wentylacji oraz uszczelnienie okien i drzwi. Kolejnym zadaniem jest przeprowadzenie standardowej dezynfekcji. I teraz, kiedy wnętrze jest gotowe, możesz rozpocząć proces dezynfekcji fumigacyjnej.


Profesjonalną fumigację

w Twoim gabinecie


Podsumowanie

Najważniejsze jest oczywiście to, jaki efekt przynosi fumigacja. Jest to najskuteczniejsza metoda dekontaminacji, wskazana w przypadkach występowania ognisk epidemicznych, ale również we wszystkich miejscach narażonych na ryzyko zakażenia. Po dezynfekcji fumigacyjnej przestrzeń jest całkowicie bezpieczna zarówno dla pacjentów szpitala, jak i personelu. TUTAJ zamówisz preparaty i skontaktujesz się z ekpertami, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania.

Stworzone przez
Więcej od Sara Duszyńska
MAGNEFFIO – Kropelkowo-powietrzna fala elektromagnetyczna
Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, a my z dnia na dzień...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.