NIESTRASZNA ALERGIA Z PREPARATAMI OZONFIX

butelka kosmetyku z ozonem na dłoniach
Jest taki jeden problem, który mnie osobiście bardzo nurtuje. Powiedziałabym nawet, że swego czasu spędzał mi sen z powiek.

Dosłownie… Mój syn ma AZS – atopowe zapalenie skóry. Przypadłość ta potrafiła nam w okresach zaostrzenia dać do wiwatu. On cierpiał, my razem z nim… To był ten moment, gdzie bardzo zagłębiałam się w temat alergii skórnych. Chciałam poznać i zrozumieć temat, by w finale móc odnaleźć remedium i pomóc mojemu synkowi. Alergia już nam nie straszna i jesteśmy wolni od jej zaostrzonych stanów. A o jego skórę dbamy między innymi dzięki preparatom, o którym opowiem Wam poniżej.

O ALERGII SKÓRNEJ SŁÓW KILKA

szklane buteleczki z kroplomierzami na pierwszym planie

Alergia skórna to zespół objawów w postaci wysypki, zaczerwienienia, obrzęku, pęcherzy i innych zmian skórnych, pojawiających się po kontakcie z substancją alergizującą. Za powstawanie schorzenia odpowiedzialna jest nadwrażliwość układu immunologicznego. Przejawia się ona tendencją do nadreaktywnej odpowiedzi na bodźce zewnętrzne. Schorzenia skórne powstające na tle alergicznym można podzielić na: Atopowe zapalenie skóry, która jest przewlekłą chorobą skóry o podłożu zapalnym. Cechuje się okresami remisji przeplatanymi epizodami zaostrzeń. Skóra osób chorych na AZS ma tendencję do przesuszania się. Ma zaburzone funkcje regeneracyjne, przez co pod wpływem działania alergenów i czynników drażniących bardzo łatwo daje odczyny zapalne. Kolejną chorobą skóry na tle alergicznym jest alergiczny wyprysk kontaktowy. 

młoda kobieta trzyma w dłoniach butelkę kosmetyku

Inaczej mówiąc alergiczne, kontaktowe zapalenie skóry. Najczęściej drogą kontaktową uczulają metale, kosmetyki, lanolina, detergenty pianotwórcze (SLS, SLES), balsam peruwiański, neomycyna, olejki eteryczne, propolis, składniki gum, żywice epoksydowe, lateks. Pokrzywka alergiczna to postać alergii skórnej, która może być wywołana zarówno przez alergeny kontaktowe, wziewne, pokarmowe, dodatki do żywności, jak i niektóre leki czy jad owadów. Przybiera formę wysypki skórnej przypominającej poparzenie przez pokrzywę. Wyprysk fotoalergiczny – to reakcja alergiczna będąca rodzajem alergii kontaktowej wyzwalanej przez oddziaływanie promieni słonecznych. Proteinowy wyprysk kontaktowy powstaje na skutek kontaktu skóry z białkami roślinnymi lub zwierzęcymi o wysokiej masie cząsteczkowej, które przenikają do organizmu poprzez uszkodzenie bariery naskórkowej. 


kobieta wylewa kosmetyk na dłoń

Ozonfix na pomoc

w walce z problemami skórnymi


Pokrótce opowiedziałam wam o różnych typach alergii skórnych. Teraz czas na to, by skupić się na odpowiedniej pielęgnacji skóry alergicznej oraz na produktach, które pomagają w momencie zaostrzeń lub gdy taka alergia dopada. A jeszcze fajniej, jak nie są to różne kosmetyki, tylko jeden – idealny i do pielęgnacji i jako sos w razie nagłej potrzeby. Ja takie właśnie wyszukałam i o nich wam opowiem.

PIELĘGNACJA I SOS DLA SKÓRY ALERGICZNEJ W JEDNEJ KROPLI 

młoda kobieta odmierza kosmetyk z buteleczki

Przy skórze alergicznej należy Zawsze stosować jedną uniwersalną zasadę – mniej znaczy więcej. Tyczy się to nie tylko ilości nakładanych produktów ale również ilości składników w składzie INCI danego kosmetyku. Idąc tym tropem szukamy naturalnych, bezpiecznych i przyjaznych alergikom produktów. Takich które będą pielęgnować i wspierać wrażliwą skórę. Takie właśnie zalety posiadają kosmetyki Ozonfix. Składają się z dwóch składników – ozonu oraz spoiwa w postaci oliwy lub oleju lnianego.

Na czym to wszystko polega? Misją twórców jest prosta zasada działania, która polega na tym, że ozon w połączeniu z oliwą/ olejem lnianym dobrze wchłania się w skórę oraz ją nawilża. W konsekwencji dotlenia tkanki (naturalna rewitalizacja), utlenia histaminę (odpowiedzialną za ból i świąd) i uwolnioną z erytrocytów hemoglobinę (odpowiedzialną za tworzenie się siniaków). Dodatkowo, jako silny utleniacz zabija też bakterie, wirusy i grzyby. Obydwa nośniki ozonu, przywracają skórze zdrowy i piękny wygląd za pomocą naturalnej rewitalizacji oraz dotlenieniu tkanek.

Olej lniany zawiera naturalną witaminę E i A. Powinnaś je pokochać, bo mają działanie przeciwbólowe wywołane przez urazy zewnętrzne, oparzenia, skaleczenia czy ukąszenia przez owady. Przyspieszają ziarninowanie ran i regenerację skóry poprzez naturalne dotlenienie. Oliwę i olej lniany ozonowany można stosować nie tylko na skórę, ale i na paznokcie i błony śluzowe. A wszystkie młode mamy ucieszą się z faktu, że OZONFIX len daje spektakularne efekty w problemach ginekologicznych, np. po porodzie.  

Oliwa i olej lniany na pomoc

mała butelka kosmetyku w dłoniach

Osobiście uwielbiam oliwę za jej właściwości – przywraca skórze zdrowy i piękny wygląd oraz doskonale ją nawilża, rozświetla i uelastycznia, także na kolanach i łokciach. Jeśli więc nieestetyczna skóra w tych miejscach daje Ci popalić – już wiesz, po co sięgnąć 🙂 Oliwa wspaniale nadaje się do masażu, nadając poślizg i wolniej uwalnia ozon. Za to olej lniany szybciej się wchłania w skórę i szybciej uwalnia ozon, działa więc lepiej jako preparat utleniający. Zastosowany natychmiast po stłuczeniu, zapobiega powstawaniu siniaków. To szczególnie ważne, jeśli jesteś mamą małych łobuzów. W przeciwieństwie do wody utlenionej, Ozonfix można stosować na rany otwarte. I co najważniejsze i niezwykle istotne, również dla skór z alergią – znosi ból i przyspiesza regenerację, ziarninowanie rany.


kobieta odmierza na dłoń porcję kosmetyku

Ozonfix na pomoc

w walce z problemami skórnymi


W mojej opinii Ozonfix  to must have, must try przy skórach skłonnych do alergii. Nie tylko doskonale pielęgnują na co dzień bez rozleniwiania, ale także wspomagają procesy obronne i regeneracyjne, co jest szczególnie ważne w dbaniu o skóry alergiczne. Dodatkowo pomaga tu i teraz w sytuacjach kryzysowych, gdzie potrzebna jest szybka i pewna reakcja. Alergia przestała nam spędzać sen z powiek i jesteśmy wdzięczni za tak świetny kosmetyk. 🙂

Zapraszam Cię TUTAJ do mojego poprzedniego tekstu poświęconego właśnie tej firmie. 🙂

Więcej od Monika Iwicka - Waruszewska
Pielęgnacja okolic oczu z Beauty Face
Czy też tak macie, że jeśli fascynuje Was jakiś produkt danej firmy...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.