Maski kolagenowe – skuteczny sposób na odmłodzenie skóry

Maski kolagenowe - skuteczny sposób na odmłodzenie skóry
Maski kolagenowe - skuteczny sposób na odmłodzenie skóry
Kolagen odgrywa w naszym życiu znaczącą rolę. To białko produkowane przez ludzkie ciało oraz ważny element tkanki łącznej. Jest swego rodzaju budulcem, łączącym komórki: chrząstek, kości, naczyń krwionośnych, rogówek oka, ścięgien, skóry i zębów.

Niestety z upływem lat dochodzi do zmniejszenia jego produkcji przez co na naszej twarzy oraz szyi zauważamy zmarszczki. Skóra robi się sucha i wiotka. Do tego dochodzą kłopoty ze stawami a nawet problemy z krążeniem. Na szczęście istnieje sposób, by nieco temu zapobiec i spowolnić ten proces. To maski kolagenowe! Na czym polega ich fenomen? Komu zaleca się ich stosowanie? Jakie efekty przynoszą?

Maski kolagenowe – nieinwazyjne odmładzanie skóry

maski kolagenowe

Maski kolagenowe zawdzięczają swoją niezwykłą popularność nieinwazyjnej metodzie wykonania. Są bezpieczne i w żaden sposób nie naruszają struktury narządów. Pozwalają bardzo szybko pozbyć się ze skóry wszystkich niedoskonałości jednocześnie dbając o jej jak najlepszą kondycję.

Jakie rodzaje masek kolagenowych są najpopularniejsze?
– do cery tłustej, trądzikowej,
– liftingujące – przeciw starzeniu się
– nawilżające,
– rewitalizujące,
– rozjaśniające

Dla kogo są maski kolagenowe?

maski kolagenowe

Z zabiegów opartych na nakładaniu masek kolagenowych mogą korzystać kobiety oraz mężczyźni powyżej 20 roku życia. Dlaczego akurat tej grupie wiekowej zaleca się ich stosowanie? Gdyż już wtedy może dochodzić do nieodwracalnych zmian na skórze. Jej kondycja może się pogorszyć na skutek działania procesów starzenia. Zaczyna wtedy tracić swoją elastyczność, jędrność i co za tym idzie – zdolność do regeneracji. Utrata kolagenu przekłada się na wiotczenie skóry i tak bardzo niepożądane pojawianie się zmarszczek.

Coraz częściej już nastolatki i studenci decydują się na zabiegi wzbogacające skórę w składniki odżywcze oraz pielęgnacyjne, w tym po maski kolagenowe, które są bezpieczne. Nie wiąże się z nimi ryzyko jakichkolwiek infekcji czy zakażeń.

Efekty stosowania masek kolagenowych

maski kolagenowe

Zastanawiasz się , jakie zalety wynikają z zastosowania masek kolagenowych? Dzięki zawartemu w nich oryginalnemu kolagenowi są w stanie zaprowadzić w skórze poniższe procesy:
– dogłębnie ją nawilżyć,
– odbudować komórki,
– pobudzić syntezę kolagenu,
– polepszyć formę tkanek skóry,
– przywrócić utraconą wcześniej wilgoć,
– zrównoważyć wydzielanie sebum.

Kolagen, tak jak kwas hialuronowy wiąże wodę. W ten sposób chroni skórę przed jej wysuszeniem. A to przeciwdziała powstawaniu niechcianych zmarszczek. Dzięki maskom kolagenowym, które od zewnątrz zasilają skórę w kolagen, ta staje się bardziej:
– elastyczna,
– rozświetlona,
– sprężysta,
– świeża,
– wypoczęta.

Maski kolagenowe to najlepszy sposób w walce ze starzejącą się skórą.
TUTAJ zobaczysz inny, nieco zaskakujący sposób na zatrzymanie młodości na dłużej 😉

Stworzone przez
Więcej od Sara Duszyńska
Jaki krem po laserze wybrać? Znamy faworytów!
Zabiegi medycyny i dermatologii estetycznej mogą przynieść jeszcze lepsze efekty, jeżeli zdecydujesz...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.