Codziennie piękna skóra

dr rymsza ze swoimi kosmeceutykami
Moim marzeniem jako dermatologa jest by pacjenci przychodzili do mnie zanim skóra zacznie chorować.

Po to, by poznać jej skłonności, problemy i dowiedzieć się, jak sobie z nimi radzić. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. Drugim marzeniem jest, by pacjenci wyrobili w sobie nawyk regularnego dbania o skórę. Żadne, nawet najdroższe zabiegi medycyny estetycznej nie zastąpią codziennej pielęgnacji. Z tą myślą stworzyłam linię kosmeceutyków Pure Story by dr Rymsza, które sprawiają że piękna skóra przestaje być jedynie marzeniem.

Piękna skóra – co ją charakteryzuje?

Piękna skóra to skóra wypielęgnowana i należycie chroniona. Ma równomierny koloryt, gładką powierzchnię, bez nierówności i przebarwień. Jest też odpowiednio nawilżona i nie ma stanów zapalanych. Taki efekt da się osiągnąć dzięki codziennym czynnościom, które powinny nam wejść w nawyk: oczyszczaniu, tonizowaniu, odżywianiu i nawilżaniu. Przejdźmy przez nie po kolei. 


Eye Cream Mask

Krem-maska

pod oczy, to ekskluzywny kosmetyk o działaniu intensywnie nawilżającym skórę


Oczyszczanie i tonizowanie

Cleansing Milk

Oczyszczanie to nie tylko pozbycie się makijażu ale też wszelkich zanieczyszczeń np. martwego naskórka, czy sebum. Jest wiele produktów do oczyszczania, w zależności od naszych preferencji: wody micelarne, mleczka (np. Cleansing Milk Pure Story by dr Rymsza). Zawsze jednak należy po takim oczyszczeniu umyć twarz zwykłą wodą. Ważne, by nie używać zwykłego mydła, tylko dedykowaną do rodzaju skóry piankę czy żel.

Piękna skóra wymaga odżywiania

MULTIACTION No1 SERUM

Teraz przyszedł czas na odżywianie. Na dzień polecam Multivitamin Serum, zawierające najsilniej działające antyoksydanty, czyli naturalną postać witaminy C i E. Serum chroni naszą skórę przed szkodliwym działaniem zanieczyszczeń powietrza, smogu i promieniowania UV. Na wieczór rekomenduję Multiaction Serum. Zawiera skoncentrowane substancje o właściwościach przeciwstarzeniowych, które przyspieszają regenerację skóry, poprawiają jej ukrwienie i dotlenienie. W przypadku tego kosmetyku ważne by nasza skóra „nauczyła się” go. Serum zawiera bowiem retinol (pochodna witaminy A), który oczywiście ma zbawienny wpływ, ale skóra nie przyzwyczajona do jego stosowania może się łuszczyć i być bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrzne. Produkt ten należy więc wprowadzać stopniowo. Przez pierwsze dwa tygodnie – co drugi wieczór, a dopiero od trzeciego tygodnia codziennie. W gamie kosmeceutyków Pure Story można znaleźć dwa rodzaje serum z retinolem: Multiaction serum 1 i 2 – ten drugi, z wyższym stężeniem retinolu, dedykowany jest dla skóry przyzwyczajonej do tego związku.

MULTIACTION No2 SERUM

Nawilżanie to podstawa

Deep Moisture Cream

I na koniec nawilżenie, czyli tak naprawdę kluczowe zadanie, bo stan wody w naskórku warunkuje prawidłowy przebieg wszystkich mechanizmów i procesów naprawczych zachodzących w skórze. Warto pamiętać, że przesuszona skóra nie spełnia swojej funkcji ochronnej, nie mówiąc już o walorach estetycznych. Kremy powinny więc wzmacniać barierę hydrolipidową, która zapewnia zachowanie odpowiedniego nawilżenia. Takie zadanie spełniają kremy Pure Story.

Deep Moisture Cream zawiera składniki tzw. Naturalnego Czynnika Nawilżającego. Działają higroskopijnie, czyli przyciągają i wiążą cząsteczki wody w skórze. Lipid Repair Balm zawiera 3 kluczowe substancje tłuszczowe, naturalnie występujące w naskórku, które zapobiegają parowaniu wody z naskórka.  Nasza skóra ma tę cudowną właściwość, że naturalnie, co miesiąc sama się odnawia. Trzeba tylko jej „pomóc” w tej czynności i moje kremy to robią


Lipid Repair Balm

Balsam naprawczy

z lipidami, przywróci elastyczność i napięcie skóry


Skóra jest naszą wizytówką. Otoczenie jej codzienną troską jest koniecznością jeśli chcemy by była zdrowa i piękna

W jednym artykule ciężko byłoby opisać, te wszystkie fantastyczne kosmeceutyki, dlatego zapraszam Cię na stronę Pure Story po więcej informacji. 🙂

TUTAJ znajdziesz nasz wywiad z Dr Rymsza, gorąco zapraszam do lektury, na pewno znajdziesz w nim wiele cennych informacji na temat pielęgnacji skóry.

Stworzone przez
Więcej od Dr Aleksandra Rymsza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.