Kosmeceutyki PURE STORY BY DR RYMSZA- wywiad z dr Aleksandrą Rymsza

doktor rymsza portret
Moim marzeniem jako dermatologa jest to, by każdy mógł cieszyć się zdrową, a także naturalnie piękną skórą, a kosmeceutyki PURE STORY BY DR RYMSZA to krok do realizacji tego marzenia.

1. Jakby Pani doktor w kilku zdaniach opisała swoje kosmecuetyki?

kosmoceutyki na marmurowej podkładce na stole

Od ponad 30 lat pracy jako dermatolog zajmuję się skórą pacjentów. Doradzam im w zakresie codziennej pielęgnacji oraz uczę, że połączenie zabiegów medycyny estetycznej z codzienną, świadomą pielęgnacją skóry, pozwala zachować na dłużej młody wygląd i piękno.
Linia kosmeceutyków PURE STORY BY DR RYMSZA to efekt mojej wieloletniej praktyki lekarskiej i fascynacji możliwościami autoregeneracyjnymi skóry człowieka. Opracowałam ją z myślą o pacjentach borykających się z typowymi problemami, takimi jak: przebarwienia, suchość, wrażliwość, czy skłonność do trądziku, a także by wzmocnić i przedłużyć efekt zabiegów wykonywanych w gabinecie. Receptura moich kosmetyków jest oparta nie tylko na wiedzy i doświadczeniu, ale również na zaawansowanej technologii. Zastosowane w niej najwyższej jakości składniki aktywne są identyczne (biozgodne) z tymi jakie znajdują się w naszej skórze, dzięki temu mam pewność, że skóra zostanie prawidłowo i efektywnie pobudzona do odnowy i regeneracji, a efekty będą widoczne i długotrwałe.

Dodatkowym atutem moich kosmetyków są specjalnie dobrane opakowania ze szkła biofotonicznego, które chronią składniki aktywne przed degradacją, podobnie tak filtry UV chronią naszą skórę przed fotostarzeniem. Zastosowanie tego typu opakowań daje gwarancję najwyższej skuteczności kosmetyku na każdym etapie jego stosowania, co zostało potwierdzone badaniami. Moim marzeniem jako dermatologa jest to, by każdy mógł cieszyć się zdrową i naturalnie piękną skórą, a kosmeceutyki PURE STORY BY DR RYMSZA to krok do realizacji tego marzenia.


krem pod oczy na złotej tacy na łóżku

Krem maska,

który intensywnie nawilży Twoją skórę pod oczami


2. Co jest potrzebne do skutecznej pielęgnacji skóry?

Oszacowano, że człowiek ma wpływ na aż 70% czynników wpływających na starzenie się skóry. Ważne jest uświadamianie Pacjentów jakie czynniki wpływają na kondycję skóry.

kosmoceutyki w otwartych opakowaniach na stole i dekoracjach kamiennych 2

Dla zachowania zdrowej i młodej skóry kluczowe są 4 obszary: 

  • antyoksydacja czyli zwalczanie wolnych rodników. Stres, zła dieta, zanieczyszczone środowisko, to czynniki powodujące powstawanie wolnych rodników, które uszkadzają struktury skóry, a ta wraz z wiekiem coraz wolniej się regeneruje. Jak skutecznie z nimi walczyć? Przede wszystkim chronić dzięki  obecnym w skórze witaminom, takim jak naturalna postać witaminy E, czy też witaminy C oraz enzymom. Jako lekarz wiem, że “witamina witaminie nie jest równa”, dlatego przykładam ogromną wagę do jakości składników aktywnych stosowanych na skórę. W moich kosmetykach znajdują się specjalnie wyselekcjonowane, bioaktywne witaminy: witamina E w postaci Alfa-D-tokoferolu czy lewoskrętna witamina C, są to te ich “odmiany”, które naturalnie występują w skórze człowieka, tylko to jest gwarantem wysokiej, widocznej i długotrwałej skuteczności działania kosmetyków.
  • regeneracja i odnowa komórek. Skóra ma rewelacyjne właściwości regeneracyjne, ale traci je z wiekiem, gdy “przeszkadzamy” jej złą dietą, nadmierną ekspozycją na słońce czy zanieczyszczeniu środowiska. Przyśpieszenie i ochrona właściwości regeneracyjnych skóry to bardzo ważny aspekt działania kosmeceutyków z linii PURE STORY BY DR RYMSZA. Zawarta w nich fenomenalna witamina A (retinol) jest najbardziej efektywną substancją opóźniającą procesy starzenia. Innym wartym wspomnienia składnikiem jest Azjatykozyd, substancja pozyskiwana z Wąkrotki Azjatyckiej (CICA). Oprócz stymulacji produkcji kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego, wykazuje ona silne działania antyoksydacyjne. W medycynie azjatykozyd wykorzystywany jest jako lek wspomagający gojenie ran i redukcję blizn.
  • Nawilżanie skóry poprzez przyciągnięcie wody. Ludzki organizm w ok. 60% składa się z wody. Z wiekiem skóra traci właściwości absorbowania i utrzymywania wody – dlatego niezbędna jest jej pomoc. Brak wody, to nie tylko problem estetyczny. Musimy pamiętać, że skóra to nasz największy organ, więc gdy wody nie ma w skórze, żadne procesy regeneracyjne nie zachodzą prawidłowo. Kwas hialuronowy o ultraniskiej masie cząsteczkowej, zastosowany w moich kosmeceutykach, może przenikać przez warstwę rogową skóry. Posiada zdolność przyciągania do siebie cząsteczek wody, dzięki czemu skóra jest nawilżona, a zmarszczki jakby wypełniają się od środka i stają się mniej widoczne.
  • Zatrzymanie parowania wody ze skóry (TWL). Fizjologiczne lipidy, takie jak cholesterol, NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe), ceramidy są składnikiem cementu międzykomórkowego. Ich obecność zapewnia prawidłowe funkcjonowanie bariery naskórkowej. Niestety podczas codziennego mycia skóry oraz z upływem czasu, jest ich w naszej skórze coraz mniej. Dlatego ważnym jest by uzupełniać ich niedobór odpowiednio dobranymi kosmetykami. Dlatego najlepszym dla skóry wyborem będzie zastosowanie lipidów naturalnych, bioidentycznych z tymi jakie się w niej znajdują.

3. Jako Spa&Uroda jesteśmy marką skierowaną w dużym stopniu do kosmetyczek, stylistów i innych profesjonalistów. Co sprawia, że to Wasze kosmetyki powinnyśmy wybierać? Co wyróżnia Was spośród innych firm kosmetycznych?

kosmoceutyki w otwartych opakowaniach na stole i dekoracjach kamiennych

Jak już wspomniałam PURE STORY BY DR RYMSZA to innowacyjny program pielęgnacyjny oparty na kosmeceutykach, które zawierają składniki bioidentyczne czyli naturalnie występujące w skórze. Dzięki temu są przez nią rozpoznawane jako “własne” i najskuteczniej wspierają naturalne procesy regeneracji i odnowy:

  • głęboko nawilżają skórę, dzięki zawartości substancji, które silnie wiążą wodę (składniki Naturalnego Czynnika Nawilżającego – NMF: Natural Moisturizing Factor) oraz najważniejszych fizjologicznych lipidów (ceramidy, NNKT i cholesterol), które odbudowują barierę lipidową,
  • chronią komórki skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników poprzez zawartość wysokich stężeń bioaktywnych antyoksydantów (przeciwutleniaczy) redukując przebarwienia i poprawiając koloryt skóry.

4. Czy ma Pani pomysł na kolejne serie kosmetyków? Szuka Pani kolejnych rozwiązań  problemów skórnych?

Dermatologia jest moją pasją, nieustająco poszerzam swoją wiedzę poszukując najlepszych metod dbania o skórę. Z miłości do pięknej skóry stworzyłam PURE STORY BY DR RYMSZA, dlatego linia kosmeceutyków będzie przeze mnie sukcesywnie poszerzana, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.


kosmoceutyki na białej pościeli

Zdrowa i młoda skóra

z kosmoceutykami PURE STORY


Zapraszam do świata pięknej skóry. Zapraszam do świata PURE STORY BY DR RYMSZA.

Dzięki rozmowie z Panią doktor czuję się bogatsza o pokłady cennej wiedzy, mam nadzieję, że Ty również. 🙂 TUTAJ poznasz wszystkie kosmoceutyki.

Pozostając w tematyce zdrowego i młodego wyglądu skóry zapraszam Cię TU, do zapoznania się z krioterapią. 🙂

Więcej od Monika Iwicka - Waruszewska
Aktywny slow aging z Clochee Premium
Pielęgnacja twarzy może być wspaniałym, relaksującym rytuałem. Wystarczy, że sięgniesz po odpowiednie...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.