Kikgel

kikgel-zestaw-produktów

Wyroby medyczne do leczenia ran i zastosowań w medycynie estetycznej.

Firma KIKGEL jest jedynym producentem sterylnych opatrunków hydrożelowych marki Aqua-Gel®, BurnTec®, HydroAid®, Neoheal® wytwarzanych w oparciu o innowacyjną technologię opracowaną na Politechnice Łódzkiej. Została założona przez mgr inż. Mirosława Kik, absolwenta wydziału chemicznego PŁ.

Kikgel - certyfikowany system zarządzania jakością

Od wielu lat nasze opatrunki znajdują uznanie wśród specjalistów zajmujących się leczeniem ran i są szeroko stosowane w szpitalach i klinikach w kraju i za granicą. Produkcja opatrunków hydrożelowych odbywa się z uwzględnieniem zasad GMP (norma dobrej praktyki wytwarzania), a warunki produkcyjne są kontrolowane przez uznaną jednostkę notyfikowaną POLSKIE CENTRUM BADAŃ I CERTYFIKACJI.

Od 2002 roku firma KIKGEL posiada certyfikowany system zarządzania jakością oparty na międzynarodowych normach ISO 13485, natomiast wszystkie nasze produkty spełniają wymagania Dyrektywy Europejskiej dotyczącej wyrobów medycznych i są oznaczone znakiem zgodności CE. W 2013 roku otrzymaliśmy także aprobatę amerykańskiej agencji FDA.

Kikgel - wyroby stosowane w medycynie estetycznej

Epicyn z opatentowaną technologią Microcyn® jest przeznaczony do leczenia i redukcji blizn nowych i istniejących, przerostowych i keloidów(bliznowców). Epicyn stanowi barierę ochronną przed fizyczną, chemiczną i mikrobiologiczną inwazją blizny. Zmiękcza, spłaszcza i zmniejsza zaczerwienienie oraz łagodzi świąd i ból związany z bliznami. Opatrunki hydrożelowe HydroAid® znajdują zastosowanie w wielu procedurach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Stosowane są jako opatrunki chroniące, chłodzące i łagodzące skutki urazów powstałych po ablacyjnych zabiegach laserowych, zabiegach mikro-dermabrazji, peelingach medycznych, nieinwazyjnych liftingach czy też po terapiach depigmentacyjnych. Pediacyn™ jest hydrożelem opartym na bazie silikonu z opatentowaną technologią Microcyn®, jest przeznaczony do leczenia zmian związanych z atopowym zapaleniem skóry i wypryskiem. Tworzy barierę ochronną przed inwazją fizyczną, chemiczną i mikrobiologiczną zmian atopowego zapalenia skóry. Atopowe zapalenie skóry jest jedną z najczęściej obserwowanych dermatoz z częstością od 2% do 5% u bardzo małych dzieci i 10% u dorosłych. GramaDerm™ to pakiet hydrożelu i roztworu nowej generacji, który zapewnia działanie przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe w leczeniu łagodnego do umiarkowanego trądziku. 85% młodych ludzi w wieku od 12 do 24 lat ma trądzik i chociaż najczęściej występuje u nastolatków, trądzik dotyka 8% dorosłych w wieku od 25 do 34 lat. Dla większości ludzi zwykle nie jest to poważny stan, ale dla wielu osób trądzik może mieć wpływ na ich życie.

kikgel-epicyn
kikgel-pediacyn
kikgel-gramaderm