Szkolenia fryzjerskie z trychologii oraz stylizacji — to trzeba wiedzieć!

upięcia na główkach treningowych
Szkolenia fryzjerskie warto odbyć u renomowanych ekspertów z branży. Takim jest niewątpliwie Puchałka Hair Academy. Profesjonalni instruktorzy w przystępny sposób uczą teorii i praktyki, wypuszczając spod swoich skrzydeł fryzjerów bogatszych o nowe doświadczenia.

Fryzjerstwo w małym palcu

Tak można opisać tę akademię 🙂 Przecież najlepsi instruktorzy to osoby, które same bezustannie się rozwijają i poszerzają wiedzę o nowe techniki i zabiegi. Przeglądając ich ofertę, zwróciłam uwagę między innymi na szkolenia z trychologii oraz koków, upięć i stylizacji. Szczególnie pierwsza propozycja jest mi bliska, ponieważ uważam, że obecnie każdy fryzjer powinien realnie pomagać swoim klientom w walce z dolegliwościami skóry głowy. 

Nie przeczę jednak, że nowoczesne stylizacje to również usługi, z których chętnie korzystam. Każdy z nas chce wyglądać dobrze i mieć pewność, że jego fryzura jest umiejętnie dobrana do aparycji. Na jakie kursy warto więc postawić? Dzisiaj opowiem Ci o tych dwóch możliwościach dostępnych u Puchałka Hair Academy i dowiesz się:
jak wyglądają szkolenia fryzjerskie z trychologii?
na czym polega kurs z koków, upięć i stylizacji?
kto powinien zostać uczestnikiem tych szkoleń?

Trychologia bez tajemnic – szkolenia fryzjerskie, które pomogą Twoim klientom

badanie trychologiczne

Kursanci uczestniczący w tym szkoleniu poznają między innymi całą filozofię trychologii, uczą się badać skórę głowy pod kątem wszelkich zmian, oznak zapalenia czy uszkodzonych mieszków włosowych. Prowadzący wyjaśniają jak powinna wyglądać prawidłowa diagnostyka oraz pokazują, w jaki sposób pracować z kamerą fryzjerską. Nowo zdobyta wiedza jest kluczem do pozyskania klientów chcących skutecznie wyeliminować dyskomfort wynikający z problemów skóry głowy.

Podczas dwudniowego szkolenia, instruktorzy odpowiadają na pytanie: „czym jest trychologia?”, omawiają rodzaje skóry głowy oraz przedstawiają efektywne zabiegi trychologiczne. Ponadto uczestnicy mogą liczyć na demonstrację najczęstszych dolegliwości na modelce i nauczyć się rozróżniać choroby czy typy łysienia. Program zakłada też badania laboratoryjne oraz ćwiczenia praktyczne (również na modelkach). Bogata koncepcja szkoleniowa zakłada aż 12 godzin pracy uczestników. To optymalny czas pozwalający na wdrożenie nowych usług w swoim salonie. 


grafika trychologia

O szkoleniach

z zakresu trychologii dowiesz się więcej


Swoją drogą, ciekawą możliwością są też szkolenia fryzjerskie uczące pracy na męskich włosach i zarostach. Napisaliśmy o tym w artykule Profesjonalne szkolenia fryzjerskie na miarę potrzeb.

Koki, upięcia i stylizacje dla ambitnych

Moim zdaniem dobry fryzjer powinien stale śledzić trendy panujące w tej branży, by proponować swoim klientom nowoczesne stylizacje. W Puchałka Hair Academy uważają tak samo, bo ich szkolenia fryzjerskie dotyczą również topowych fryzur, na których punkcie szaleje cały świat mody. Podczas kursu uczestnicy uczą się zarówno praktycznych technik, jak i teorii pozwalającej na dobór fryzury do fizjonomii klienta oraz uroczystości, na którą się wybiera. Szkoleniowcy podsuwają gotowe rozwiązania, ale pobudzają też wyobraźnię i inspirują do tworzenia indywidualnych fryzur zgodnych ze współczesnym nurtem.

koki i upięcia na główkach szkoleniowych

Szkolenia fryzjerskie w akademii trwają dwa dni i podobnie jak w przypadku zajęć z trychologii — zakładają łącznie 12 godzin praktycznych warsztatów. Kursanci mogą się spodziewać wyczerpujących wykładów na temat budowania koków, upięć i tworzenia stylizacji. Praca na główkach treningowych gwarantuje odpowiedni odbiór wiedzy przekazywanej przez instruktorów.

Czy te szkolenia fryzjerskie są dla Ciebie?

koki i upięcia

A czy chcesz zdobyć nowych klientów? Pragniesz rozwijać swoje umiejętności i stać się najlepszym fryzjerem w mieście? Twoim celem jest nauka nowych technik i zabiegów? Cóż, jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałaś twierdząco, to nie ma co się zastanawiać. Puchałka Hair Academy zaprasza do skorzystania ze swojej bogatej oferty szkoleniowej wszystkich, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje w danej dziedzinie.


grafika koki, upięcia i stylizacje włosów

O szkoleniach

z zakresu koków, upięć i stylizacji, dowiesz się więcej


Odbycie szkolenia jest zakończone certyfikatem ukończenia warsztatów. Ponadto otrzymujesz materiały edukacyjne, do których możesz zaglądać za każdym razem, gdy poczujesz potrzebę odświeżenia wiedzy. Masz również szansę na współpracę przy różnych, ciekawych projektach. Akademia oferuje również zakup pakietu startowego narzędzi w atrakcyjne cenie.

To jak, kiedy się zapisujesz? 🙂

Stworzone przez
Więcej od Sara Duszyńska
Jakie perfumy wybrać? Poznaj nasze hity!
Perfumy od wieków kuszą, nęcą i rozpalają zmysły. Zarówno kobiety jak i...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.