Przedłużanie rzęs z Lena Lashes krok po kroku

stylistka trzyma w rękach broszurę lena lashes
Przedłużanie rzęs to jeden z najczęstszych zabiegów upiększających wybieranych przez klientki gabinetów kosmetycznych. Każda kobieta marzy o zmysłowym spojrzeniu, jakie zapewnia perfekcyjnie wykonana stylizacja rzęs.

Dzisiaj pokażę Ci, jak stworzyć arcydzieło na kobiecych oczach za pomocą produktów do stylizacji rzęs z serii Volume Lena Lashes Professional. Powinnaś je dobrze znać, jeśli czytałaś ostatni artykuł, w którym rzęsy zostały poddane ocenie profesjonalnej stylistki. Przypomnisz go sobie, wchodząc TUTAJ. Nasza zaprzyjaźniona wizażystka Magda zwróciła wówczas uwagę między innymi na wyjątkową miękkość rzęs i łatwość ich aplikacji. A jak wykonać taką idealną stylizację metodą objętościową?

1. Ochrona oczu przy przedłużaniu rzęs

klientka po zabiegu przedłużania rzęs

Zacznij od nałożenia pod oczy płatków ochronnych. Polecam od razu markę Lena Lashes – uważam, że najlepiej jest pracować na produktach i akcesoriach jednej, sprawdzonej firmy. Uważaj, aby płatków nie umieścić zbyt blisko oczu – zadbaj o komfort swojej klientki 🙂 3, 4 milimetry od linii dolnych rzęs wystarczą.


opakowania z rzęsami do przedłużania

Rożne rozmiary

rzęs Lena Lashes


2. Jakie przedłużenie wybrać?

stylistka przygotowuje rzęsy do zabiegu przedłużania

Zaleca się, by podczas aplikacji korzystać z przynajmniej trzech różnych długości rzęs. TUTAJ przeczytasz o nowym profilu M, który ma mocny i płynny skręt. Jest szalenie modny, bo nadaje stylizacji efekt eyelinera, podkreślając zmysłowy kształt oka.

3. Czas na pick-up!

stylistka przygotowuje rzęsy do zabiegu przedłużania

Swoją pracę rozpocznij od rozłożenia rzęs na podkładce. W ten sposób zaoszczędzisz czas na szukanie konkretnych długości w pudełkach.

4. Miej pod ręką klej 😉

zamaczanie rzęs w kleju

Delikatnie zanurzaj każdą kępkę w kleju, od razu usuwając jego nadmiar. W przeciwnym razie stylizacja będzie przeciążona, nieestetyczna i nieefektywna. Naturalne rzęsy powinnaś izolować za pomocą wygodnej pęsety, a sztuczną przesunąć wzdłuż linii rzęs.

5. Jak ułożyć rzęsy?

układanie sztucznych rzęs na powiece

Skieruj je zawsze ku górze i w sposób równoległy do innych rzęs uważając, by nie powstawały kropelki kleju. Zaraz po ustawieniu pozwól im „odpocząć” i nie dotykaj ich.

6. Pęseta w ruch!

układanie sztucznych rzęs na powiece

Dokładnie oddziel od siebie zarówno naturalne, jak i sztuczne rzęsy za pomocą pęsety. Nie mogą być sklejone ze sobą. 

7. Suszymy!

stylistka rozdziela rzęsy szczoteczką

Teraz kiedy każda z naturalnych rzęs posiada już swój syntetyczny odpowiednik, należy całą stylizację suszyć przez kilka minut. Następnie rozpyl destylowaną wodę i ponownie wysusz. Zakończ całość, ponownie rozdzielając rzęsy i przeczesz je szczoteczką.


zestaw do przedłużania rzęs

Wszystko co potrzebne

do przedłużania rzęs


Jak widzisz, przedłużanie rzęs z Lena Lashes to sama przyjemność. Dla Ciebie, bo przeprowadzisz stylizację sprawnie i komfortowo. Dla klientki, bo będzie zadowolona z perfekcyjnie wykonanej usługi i wróci do Ciebie 🙂 Więcej o polecanej przez nas serii Volume Lena Lashes Professional przeczytasz TUTAJ

Stworzone przez
Więcej od Sara Duszyńska
Emmebi Italia
Profesjonalne kosmetyki do salonów fryzjerskich. 20 lat tradycji i doświadczenia w tworzeniu profesjonalnych...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.