Profesjonalne szkolenia fryzjerskie na miarę potrzeb

fryzjerka strzyże brodę mężczyzny podczas szkolenia
Niewątpliwie stały rozwój umiejętności i zdobywanie nowej wiedzy w branży fryzjerskiej są bardzo pożądane.

Przekłada się to na najwyższą jakość wykonywanych usług. Profesjonalne szkolenia fryzjerskie bez wątpienia znajdują się w ofercie akademii Puchałka, gdzie rzetelną wiedzę przekazują fachowcy. Dziś chciałabym opowiedzieć i zachęcić do dwóch konkretnych szkoleń- Klasyfikacji strzyżeń męskich oraz szkolenia Akademia barbera.

Klasyfikacja strzyżeń męskich

dyplom ze szkolenia fryzjerskiego na tle foteli

Wyjątkowy instruktaż obejmujący klasyczne oraz nowoczesne techniki strzyżenia męskiego, pokazujący oryginalne fryzury na sezon 2021/2022. To szkolenie od Puchałka Hair Academy zawiera innowacyjne, gotowe pomysły na fryzury, które oparte są na nieszablonowych rozwiązaniach. Umożliwia zdobycie wiedzy i uruchomienia wyobraźni. Pchnie w stronę kreatywności do tworzenia nieograniczonych, ale dopasowanych do stylu oraz osobowości klienta, nowych modułów strzyżenia, co przekłada się na zadowalający klienta efekt końcowy. Z warsztatów mogą skorzystać osoby z każdej grupy wiekowej i o różnych stopniach doświadczenia.


barber układa włosy młodego chłopaka

Kreatywne strzyżenie

męskie, stanie się proste dzięki szkoleniom 🙂


Dwudniowe szkolenie obejmuje m.in. wykład o historii filozofii szkolenia oraz zasad zastosowania odpowiedniej techniki strzyżenia męskiego. A także: omówienie technik, jakie są stosowane przy strzyżeniach męskich czy łączących moduły. Odbywa się również prezentacja strzyżenia obejmująca odpowiednie modelowanie oraz stylizację włosów na modelu. Jak i pokaz z wykorzystaniem konkretnych produktów do stylizacji włosów. To wszystko dotyczy pierwszego dnia szkoleniowego.

fryzjerka strzyże włosy mężczyzny na szkoleniu

W drugim dniu ma miejsce m.in. wykład techniczny o strzyżeniach męskich oraz o trendach dotyczących usług fryzjerstwa. Zostaje również przekazana wiedza w kwestii klasyfikacji styli strzyżeń męskich. Dodatkowo omawiane są zasady pielęgnacji włosów oraz odbywa się pokaz strzyżenia na modelu z dobraniem konkretnego modelowana i stylizacji włosów. Szkolenie kończy praca uczestników, podczas której nabywają nowego warsztatu. Uczestnicy mają zapewnione wszelkie materiały oraz narzędzia do gotowych projektów fryzur. Warsztaty praktyczne w trakcie obu dni szkolenia odbywają się na żywych modelach.

Akademia Barbera

fryzjerka strzyże brodę mężczyzny podczas szkolenia

To fenomenalne warsztaty opierające się na zdobywanym latami ogromnemu doświadczeniu właścicieli Puchałka Hair Academy, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Umożliwiają tworzenie niesamowitych i niepowtarzalnych stylizacji barberskich wywodzących się z najprawdziwszego barberingu. Wykorzystuje się tu style od klasycznego po nowoczesny, z naciskiem na styl indywidualny. Uczestnicy tego szkolenia dostają informacje na temat jedynych w swoim rodzaju technik usług barberskich. Są one oparte na niecodziennym systemie w tworzeniu nowych fryzur, stylizacji brody, jak i zarostu. Kursanci podczas warsztatów nabędą precyzji oraz nauczą się dopasowywać indywidualnie styl usług berberskich, który będzie zgrany z wizerunkiem a także osobowością klienta. 

fryzjerka wykonuje depilację woskiem u mężczyzny podczas szkolenia

Celem tego szkolenia jest poznanie nie tylko historii, ale i warsztatu dotyczącego kunsztu barberskiego. Uczestnicy mają także za zadanie opanować zasady higieny oraz pielęgnacji fryzjerstwa męskiego przy użyciu ostrych narzędzi. Zostaną przygotowani do pracy z brzytwą w okolicy zarostu oraz nabędą umiejętności opracowywania dobrze dobranych fryzur łącząc ich firmę z linią brody bądź zarostu. 

Warsztaty gwarantują zdobycie wiedzy teoretycznej i przede wszystkim praktycznej. Dzięki nim uczestnicy nauczą się m.in. precyzji w goleniu na gładko, sposobów tworzenia linii cieniowania zarostu przy użyciu brzytwy oraz opanują techniki depilacji za pomocą wosku. 


fryzjerki podczas pracy na szkoleniu

Szkolenie Akademia barbera

oraz wszystkie niezbędne informacje


Szkolenie umożliwia poznanie styli oraz technik barberskich przydatnych w strzyżeniu włosów, różnych typów brody oraz łączenia trendów, doskonałości, jakości i estetyczności. 

Oba rodzaje warsztatów są bardzo interesujące i godne wzięcia udziału w nich. Pozwalają inaczej spojrzeć na dotychczas świadczone usługi fryzjerskie oraz pomagają wprowadzić innowacyjne rozwiązania do swojej obecnej oferty.

Poznaj wszystkie szkolenia, które może zaoferować Ci Puchałka Hair Academy i weź swoją karierę fryzjerską we własne ręce. 🙂

TUTAJ możesz zapoznać się z innowacyjną koloryzacją, która odmieni włosy Twoich klientów/klientek i na pewno wprowadzi uśmiech na ich twarze.

Stworzone przez
Więcej od Sara Duszyńska
Czy suplementy diety pomagają?
Suplementy diety jeszcze jakiś czas temu kojarzyły mi się tylko i wyłącznie...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.