Profesjonalne i domowe sposoby na zmarszczki

profesjonalne i domowe sposoby na zmarszczki kobieta w lustrze
Profesjonalne i domowe sposoby na zmarszczki mają inną skuteczność i potrzebują różnej ilości czasu, po którym możemy spodziewać się efektów. Dzisiaj pokażę ci, na które z nich warto zwrócić uwagę, a jakie możesz śmiało ominąć szerokim łukiem.

Z artykułu dowiesz się:

  1. czy profesjonalne sposoby na zmarszczki są drogie?
  2. jakie zabiegi przeciwzmarszczkowe są skuteczne?
  3. co potrafi mezoterapia mikroigłowa?
  4. które kosmetyki zatrzymają czas?
  5. na jakie składniki kosmetyków należy uważać?
  6. jak powstaje lwia zmarszczka?
  7. jakie domowe zabiegi możesz przeprowadzić sama?
  8. czego nie powinnaś robić samodzielnie?

Profesjonalne sposoby na zmarszczki,
a cena

Profesjonalne sposoby na zmarszczki bywają drogie. Jednak koszt zależy od kilku czynników, które są zmienne w zależności na przykład od stopnia „zadomowienia się” zmarszczek na twojej twarzy. Na warsztat wzięłam cenniki zarówno renomowanych warszawskich klinik, jak i gabinetów ulokowanych w mniejszych polskich miastach.

Ceny profesjonalnych zabiegów przeciwzmarszczkowych w stolicy oscylują pomiędzy 400, a 1200 zł za jedną sesję. Nie jest tajemnicą, że jednorazowa wizyta nie zdziała cudów, więc spotkań z lekarzem lub kosmetologiem zapewne będzie więcej. Na koszt składa się nie tylko eksploatacja sprzętu oraz preparat wprowadzany do skóry. W cenie jest również twoje bezpieczeństwo, przeszkolenie personelu, a często również znieczulenie, wizyty kontrolne oraz zdjęcie szwów. Czy to droga impreza za profesjonalne sposoby na zmarszczki? Tanio nie jest 🙂

Mniej zapłacisz w mniejszych miastach. Malbork oferuje zabiegi już od 200 zł. Niższa cena wynika między innymi z kosztów prowadzenia gabinetu w niewielkiej miejscowości. Nie warto myśleć, że im więcej zapłacisz, tym lepszy efekt uzyskasz. Ja radzę, bym przed wybraniem salonu zapoznać się z prawdziwymi opiniami.

Zabiegi przeciwzmarszczkowe i ich efekty

Wśród profesjonalnych sposobów na zmarszczki dość popularne są nici liftingujące. Ich zadaniem jest zbudowanie „rusztowania” dla tkanek, które z wiekiem zaczęły opadać. Nici PDO pobudzają również komórki do produkcji nowego kolagenu. Skutek? Skóra staje się bardziej elastyczna i sprężysta. Efekt utrzymuje się do dwóch lat.

Kolejną propozycją jest medyczny peeling. Jego zadaniem jest złuszczenie naskórka tak, by cera pozostała rozświetlona, oczyszczona i wygładzona. Spłycenie zmarszczek nie jest głównym powodem wykonywania tego zabiegu — tutaj główną rolę gra efekt w postaci zlikwidowania przebarwień, które negatywnie wpływają na wygląd skóry.

Kobiety często decydują się też na fotoodmładzanie laserowe. Działa przede wszystkim na zmarszczki mimiczne, na dekolcie oraz na czole. Odpowiednio wykonany zabieg spowoduje, że ulegnie mu nawet lwia zmarszczka.

Profesjonalne i domowe zabiegi na zmarszczki można w zasadzie wyliczać i wyliczać. Na rynku co rusz pojawiają się nowe sposoby mające pomóc nam wygrać w walce z przemijającym czasem. Który z nich jest najpopularniejszy?

Mezoterpia mikroigłowa na problemy skóry dojrzałej

W artykule „Wszystko o zabiegu mezoterapii mikroigłowej” w prosty sposób został przedstawiony sam przebieg oraz efekty. Pokrótce, mezoterapia mikroigłowa polega na nakłuwaniu skóry malusieńkimi igłami. Brzmi trochę groźnie, ale większość kobiet uważa, że zabieg nie jest bolesny, a wręcz… przyjemny. Trwa maksymalnie pół godziny i powinien być regularnie powtarzany. Najlepsze efekty przyniesie 6 zabiegów.

Warto wiedzieć, że zaraz po przeprowadzeniu mezoterapii, skóra będzie bardzo zaczerwieniona. Może być też opuchnięta i piekąca. Odradzam więc taki zabieg przed ważnymi uroczystościami czy imprezami, na których chcesz olśnić swoim wyglądem 🙂 Cera powinna wyglądać lepiej po dwóch, trzech dniach.


aesthetic_banner

A teraz to, co najważniejsze, czyli efekty! Mezoterapia mikroigłowa przeprowadzona przez profesjonalistę i powtarzana zalecaną ilość razy, jest naprawdę skuteczna. Poza spłyceniem niewielkich zmarszczek możesz liczyć na ogólną poprawę wyglądu skóry, zmniejszenie widoczności naczynek krwionośnych, zwiększenie gęstości skóry, redukcję blizn potrądzikowych i przebarwień.

Profesjonalne i domowe sposoby na zmarszczki, a wybór kosmetyków

W dobrym gabinecie to profesjonaliści wybiorą odpowiednie kosmetyki, które powinnaś stosować po zabiegu. Większość z nich nie jest dostępna dla klientów indywidualnych, ponieważ nieodpowiednie stosowanie może przysporzyć więcej szkód, niż pozytywnych efektów. Jeśli sama jesteś właścicielem lub pracownikiem gabinetu, powinien cię zainteresować nasz artykuł „Kosmetyki idealne po zabiegu — które wybrać?”, w którym przedstawiamy propozycje zaufanej marki kosmetycznej.

A co wybrać do pielęgnacji w domowym zaciszu? Aktualnie hitem są kosmetyki ze śluzem ślimaka, które wpisują się w profesjonalne i domowe sposoby na zmarszczki. Napisaliśmy o nich w artykule „Kosmetyki ze śluzem ślimaka — gwarancja pięknej, wiecznie młodej cery”. Są nasycone witaminami, kolagenem, kwasem gilikolowym, alantoiną i elastyną.

Zmarszczki szczególnie nie lubią witaminy C, której powinnaś szukać w składzie kosmetyków. Moja rada — jeśli chcesz pójść tą drogą, wybierz zestaw kosmetyków na dzień i na noc, które zadbają o twój młody wygląd przez całą dobę.

Tych składników kosmetyków należy unikać!

Bierz nogi za pas, gdy w składzie ujrzysz formaldehyd. Nie tylko przyspiesza proces starzenia się skóry, ale jest też podejrzewany o właściwości rakotwórcze. Zdecydowanie nie potrzebujesz go w swoim rytuale pielęgnacyjnym. Producenci kosmetyków dobrze wiedzą, że formaldehyd nie jest mile widziany wśród świadomych konsumentów, dlatego możesz go spotkać pod inną nazwą. Najpopularniejsze poznasz czytając artykuł „Niebezpieczne składniki w kosmetykach”, do którego polecam zajrzeć.

Unikaj też konserwantów, parabenów, parafiny, olei silikonowych i lanoliny. Dotyczy to wszystkich kosmetyków — nie tylko tych, które udają magiczne panaceum na problemy skóry dojrzałej. Nie pozbędziesz się zmarszczek, a możesz sobie poważnie zaszkodzić.

Lwia zmarszczka — nasza zmora!

Nie lubimy jej. Między brwiami wygląda nieestetycznie i znacznie wpływa na odbiór naszego wieku. Jest zmarszczką mimiczną, którą najczęściej można spotkać u osób… złoszczących się i negatywnie nastawionych do świata. Brzmi znajomo? Jeśli tak, powinnaś znacznie częściej wrzucać na luz i się uśmiechać (tak, wiem, od uśmiechania się też powstają zmarszczki, ale powód ich powstania jest bardziej uroczy ;))

Profesjonalne i domowe sposoby na zmarszczki gniewu diametralnie się różnią od siebie. W domu możesz postawić na masaż twarzy oraz dobrej jakości kosmetyki z kolagenem i witaminą C. Jednak skuteczność nie będzie spektakularna, a walka z niedoskonałościami potrwa bardzo długo.

Lwią zmarszczkę najszybciej można zmniejszyć udając się do profesjonalnego gabinetu, w którym przeprowadzony zostanie zabieg wstrzyknięcia botoksu w bruzdę. Efekt utrzymuje się do pół roku i po tym czasie warto powtórzyć zabieg.

Domowe sposoby na zmarszczki

Większość tych, które znam — odkryłam przeszukując strony i fora internetowe. Co ciekawe — niektóre z nich omówiłam z moją ukochaną babcią, która przyznała, że jako młodsza kobieta sama je stosowała. Co więc pomogło jej zachować świetny wygląd w czasach, gdy kwas hialuronowy brzmiał jak zaklęcie odstraszające złe duchy?

Masaż twarzy. Regularna pielęgnacja tym sposobem pozwala nie tylko spłycić zmarszczki, ale też poprawić owal twarzy, a nawet zniwelować drugi podbródek. Warto zajrzeć na YouTube i pooglądać filmy instruktażowe, by nauczyć się odpowiedniej techniki.


Maseczka z jajka. Surowego oczywiście. Wbij je do miseczki, dodaj słodką śmietanę i biały ser. Po wymieszaniu wystarczy nałożyć papkę na twarz i zmyć po 20 minutach. Można pomóc sobie językiem pod warunkiem, że jajko wcześniej zostało sparzone 🙂 Zadaniem maseczki jest silne nawilżenie skóry oraz zapobiegnięcie starzeniu się.

Olej arganowy. Jest bogaty w witaminę E oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Potrafi w widoczny sposób spłycać zmarszczki oraz zregenerować skórę. Można wklepywać go bezpośrednio w twarz, szyję i dekolt lub dodać do ulubionego kremu.

Nie rób tego w domu!

Profesjonalne i domowe sposoby na zmarszczki nie bez powodu różnią się od siebie. Skomplikowane zabiegi wymagające wiedzy medycznej zostaw ekspertom. Pod żadnym pozorem nie kupuj narzędzi do wykonywania mezoterapii z nieznanych źródeł i po prostu nie wykonuj tego zabiegu samodzielnie. Nie daj się skusić niskim cenom, bo efekt może być tragiczny dla twojego zdrowia i życia.

Masz już pomysł na swoją walkę z procesem starzenia się? Profesjonalne i domowe sposoby na zmarszczki, które właśnie poznałaś to najpopularniejsze zabiegi i środki pielęgnacyjne. Jestem pewna, że spośród tych wszystkich propozycji znajdziesz tę, która będzie dla ciebie najlepsza.

Stworzone przez
Więcej od Sara Duszyńska
Zabezpieczone: BeautyFace
Brak zajawki, ponieważ wpis jest zabezpieczony hasłem.
Czytaj więcej