Masaż bez tajemnic – polecamy świetny kurs masażu!

masażystka wylewa olejek do masażu na dłoń
Chcesz rozpocząć swoją przygodę w tym temacie? A może wzbogacić swoje umiejętności o coś nowego? Prawidłowo wykonany masaż to ukojenie dla zmysłów, a tego zapewne potrzebują Twoi zabiegani klienci. Gdzie zrobić kurs masażu? I który masaż jest najbardziej popularny? Zostań ze mną, by poznać odpowiedzi :)

Szukając rzetelnych kursów masażu, trafiłam na stronę Akademii Sztuki Masażu MENOS. Zaciekawiła mnie ich oferta, bo proponują bardzo szerokie spektrum szkoleń. Wachlarz wyborów jest naprawdę imponujący. Czeka na Ciebie między innymi wiedza praktyczna i teoretyczna na temat tego, jak wykonać masaż klasyczny, relaksujący świecami czy bardzo popularny ostatnio – masaż bańkami.

Masaż klasyczny – od czego zacząć?

masaż pleców

Wchodząc na stronę Akademii MENOS, o TUTAJ, poznasz zaplanowane daty kursów. Jest ich sporo, więc bez problemu znajdziesz odpowiedni termin. Wolisz odbyć szkolenie tygodniowe, miesięczne, czy weekendowe? Tu wszystko jest możliwe 🙂 Dlaczego proponuję Ci akurat masaż klasyczny? Bo to bardzo popularny masaż, którego celem jest przede wszystkim poprawienie ogólnego stanu psychofizycznego. 

Ma działanie przeciwbólowe, regeneruje mięśnie, przyspiesza przemianę materii. Prawidłowo wykonany masaż klasyczny pozytywnie wpływa też na urodę – poprawia wygląd skóry i skutecznie ją ujędrnia. W zależności od intensywności, z jaką wykonasz ten masaż, może być on traktowany jako relaksacyjny, pobudzający, a nawet leczniczy. 


masażysta wykonuje masaż pleców

Rożne rodzaje,

oferta masaży


Masaż świecą – idealna forma relaksu

zbliżenie na dłonie masażysty

Mnie osobiście ten masaż kojarzy się bardzo zmysłowo. Ciepły olejek aromatycznej świecy efektywnie relaksuje mięśnie i… duszę 🙂 To całkowicie bezpieczny zabieg, lecz aby wykonać go poprawnie – potrzebujesz fachowej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Do przeprowadzenia tego masażu używa się konkretnych rodzajów świec, co w efekcie dobroczynnie wpływa na stan skóry i głęboko odpręża.

Akademia MENOS proponuje profesjonalny, jednodniowy kurs masażu, w ramach którego poznasz między innymi odżywcze właściwości świec oraz wpływ ciepła na ludzki organizm. Dowiesz się o wszystkich wskazaniach i przeciwwskazaniach do jego wykonania. Nauczysz się zasad higieny, przygotowania do zabiegu i oczywiście – samej metodyki. Na koniec otrzymasz zaświadczenie MEN o ukończeniu kursu oraz dyplom. Moim zdaniem masaż świecą to świetny pomysł na poszerzenie swojej oferty zabiegowej.

Kurs masażu bańkami – dlaczego warto?

mężczyzna leży na brzuchu z bańkami na plecach podczas masażu

Akademia Sztuki Masażu MENOS przeprowadza takie szkolenie w jeden dzień. To optymalny czas, w którym poznasz wszystkie właściwości masażu bańkami. A jest o czym posłuchać 😉 Ten masaż jest szczególnie polecany osobom żyjącym w stresie, przemęczonym, pracującym przy biurkach. Jednak świetnie sprawdzi się też jako odprężający zabieg po intensywnym wysiłku fizycznym. 

Masaż bańkami jest obecnie coraz popularniejszy – wschodnia kultura częściej zagląda do naszej świadomości i podpowiada, jak żyć w zgodzie z naturą i pomóc sobie bez konieczności zażywania leków o chemicznym składzie. Po ukończeniu kursu masażu oczywiście otrzymasz stosowne dokumenty potwierdzające zdobyte umiejętności.


zbliżenie na dłonie masażysty

Masaż idealny,

zapewnij go swoim klientom


Zainteresowałam Cię? Masaż klasyczny, świecą czy bańkami to tylko wierzch góry lodowej oferty, jaka czeka w Akademii Sztuki Masażu. TUTAJ poznasz wszystkie możliwości.

Za to TU dowiesz się więcej o naturalnych kosmetykach tianDe. To propozycja dla tych, którzy kochają rytualne zabiegi, również w domowym zaciszu.

Stworzone przez
Więcej od Sara Duszyńska
Rozczochrany Harry
  Jaki jest najpopularniejszy zabieg z Waszej oferty? Pedicure hybrydowy, zabiegi na...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.