Łóżko kosmetyczne i fotel — poznaj wady i zalety

lozko kosmetyczne-1

Łóżko kosmetyczne czy fotel? Fotel czy łóżko? W profesjonalnych gabinetach i salonach kosmetycznych widujemy oba rozwiązania. Z czego wynika taki, a nie inny wybór? Przekonajmy się, jakie funkcje spełniają te meble i które z nich będą ważne dla ciebie.

Z tego artykułu dowiesz się:

– jakie zalety ma łóżko kosmetyczne?
– czym przyciąga fotel kosmetyczny?
– które łóżko kosmetyczne warto wybrać?
– jaki fotel kosmetyczny odpowie na twoje potrzeby?

 

Łóżko kosmetyczne — za co kochają je specjaliści?

lozko kosmetyczne-2

Łóżko kosmetyczne automatycznie kojarzy się z wygodą. Klient może się wygodnie położyć i oddać wybranemu zabiegowi. To sama prawda. Niezwykły komfort jest bezsprzeczną zaletą tego rozwiązania. Lubią je również profesjonaliści, przede wszystkim za solidne wykonanie (oczywiście jeśli wybierzesz wysokiej jakości produkt) oraz różne funkcje ułatwiające codzienną pracę. O nich opowiem za chwilę.

 

Ważny jest również odpowiedni materac na łóżko kosmetyczne. Powinien mieć optymalną grubość, być elastyczny i przyjemny w dotyku. Podczas wyboru tego mebla koniecznie sprawdź, czy jest komfortowy. Zwróć również uwagę na podkład na łóżko kosmetyczne. Wybieraj wysokojakościowe opcje, które nie będą się rwać podczas wizyty klienta.

Jakie zalety ma fotel kosmetyczny?

lozko kosmetyczne-3

Fotel, podobnie zresztą jak łóżko kosmetyczne, może znacznie podnieść rangę salonu w oczach klienta. Style glamour czy nowoczesne wzornictwo przyciągają uwagę, a jeśli są widoczne z okiennej witryny, skłaniają do zajrzenia do środka. Fotel kosmetyczny idealnie sprawdzi się w salonach fryzjerskich, u stylistów paznokci czy makijażystów. Do wykonania tego typu usług łóżko kosmetyczne jest całkowicie zbędne.

 

Dobrze dobrany fotel to komfort dla klienta i pracownika. A dobrze wiemy, jak bardzo potrafią dokuczać plecy jeśli nie jest odpowiednio przystosowany względem wysokości. Dlatego tak ważna jest możliwość regulacji tego mebla.

Jakie jest idealne łóżko kosmetyczne?

lozko kosmetyczne-4

Zacznę od tego, że wyróżniamy trzy rodzaje. Omówimy je sobie po kolei, a ty zdecyduj, które z cech i funkcji są ci potrzebne.
– łóżko kosmetyczne składane przyda ci się, jeśli wykonujesz usługi mobilnie, z dojazdem do klienta. Jest lekkie, łatwe w transporcie i sprawdzi się na niewielkich powierzchniach. Trzeba niestety przyznać, że to nie najwygodniejsza opcja dla klienta,
– łóżko kosmetyczne mechaniczne pozwoli ci regulować wysokość i na pewno jest bardziej komfortowe. To droższa opcja od składanej wersji, ale tańsza od kolejnej.
– łóżko kosmetyczne elektryczne ma najwięcej możliwości. Jego sterowanie odbywa się za pomocą pilota, możesz więc dostosować poszczególne parametry do każdego klienta w sprawny sposób.

Jak widzisz, każda z propozycji posiada inne funkcje i są zauważalne spore różnice w cenach. W zależności od tego ile chcesz i możesz zainwestować, zawsze celuj w wysoką jakość. Przed zakupem warto przeczytać wiarygodne opinie w internecie.

Który fotel kosmetyczny spełni twoje oczekiwania?

lozko kosmetyczne-5

W tym przypadku również mamy do czynienia z trzema rodzajami. Zobaczmy, który z nich będzie dla ciebie najlepszą opcją:
– fotel kosmetyczny manualny będzie wymagał od ciebie samodzielnej, ręcznej regulacji oparcia i podnóżka. Sprawdzi się na niewielkich przestrzeniach i w sytuacjach, gdy używasz jednego fotela do różnych zabiegów. Możesz go z łatwością przenosić z miejsca na miejsce,
– fotel kosmetyczny hydrauliczny mają dźwignię umożliwiającą regulację wysokości. To bezsprzeczny plus. Użytkownicy zwracają też uwagę na znikomą awaryjność,
– fotel kosmetyczny elektryczny, podobnie jak łóżko kosmetyczne elektryczne ma dużo opcji zwiększających twój komfort pracy. Nowoczesne meble posiadają intuicyjne panele sterowania i można je dodatkowo doposażyć w wygodne funkcje. 

 

Wiesz już, czego potrzebujesz? Zanim dokonasz wyboru, sprawdź oferty różnych sklepów. Porównuj ceny, funkcje, zadawaj pytania sprzedawcom. Fotel i łóżko kosmetyczne to ważna i poważna inwestycja, więc nie ma mowy o euforycznym zakupie jak w przypadku butów czy nowej torebki 🙂

Stworzone przez
Więcej od spaiuroda
Sapunoteka
SAPUNOTEKA sklep internetowy z kosmetykami naturalnymi, wegańskimi, wytwarzanymi ręcznie.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.