Lampy bakteriobójcze Ultraviol, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo w salonie kosmetycznym?

ultraviol lampa biała

Ultraviol to firma zajmująca się przede wszystkim bezpieczeństwem i higieną. W salonach kosmetycznych te elementy są szczególnie ważne. Odpowiednia dezynfekcja i sterylność są tymi elementami, o których pamiętamy zawsze. Dlaczego by jednak nie ułatwić sobie tego całego procesu z pomocą lamp bakteriobójczych?

Z tego artykułu dowiesz się:

Bezpieczeństwo w salonie kosmetycznym, czyli czym są lampy bakteriobójcze i wirusobójcze

ultraviol lampa

Lampy bakteriobójcze, jak i wirusobójcze to urządzenia, które jak sama nazwa mówi, służą do usuwania bakterii, wirusów i drobnoustrojów z powietrza, wody, jak i z powierzchni. W przeciwieństwie do zwykłych lamp wypuszczają one niewidzialne dla oka promienie UV-C. Nie jest to więc nic dziwnego, że wszędzie tam, gdzie sterylne warunki są niezbędne, pojawiają się także lampy. Ich niewątpliwym atutem jest fakt, że są one stuprocentowo bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt, dlatego korzystać możemy z nich nawet wtedy, gdy przyjmujemy w gabinecie pacjentów.

Modeli takich lamp na rynku jest wiele, a żeby się im dokładnie przyjrzeć potrzebny były nam cały artykuł, dlatego zapraszam Cię do zapoznania ze stroną firmy Ultraviol, gdzie wymienione są wszystkie rodzaje wraz z cenami, które nie ukrywajmy, także są istotne.

Wybierz najlepszą lampę dezynfekcyjną do swojego salonu

Na rynku dostępne są trzy podstawowe rodzaje lamp: przepływowe, przepływowe dwufunkcyjne ora bezpośredniego działania. Moim ulubionym rodzajem są zdecydowanie lampy przepływowe, a szczególnie lampa NBVE-60 SL – sufitowa. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na sposób montażu. Lampa antybakteryjna znajduje się na suficie, dzięki czemu jest mało widoczna i nie zaburza nam designu panującego w salonie kosmetycznym. Klienci tak naprawdę nawet jej nie zauważają. Jest ona także ceniona przez profesjonalistów firmy Ultraviol. A kto zna się na tym lepiej niż fachowcy? Nikt. To oni doradzą nam najlepiej.

Sprawdź, jak lampa bakteriobójcza ułatwi Ci pracę

ultraviol lampa biała pionowa

Lampy bakteriobójcze przepływowe są stworzone do pracy ciągłej. Wystarczy więc je włączyć i… pozwolić pracować. Nie musisz ich wyłączać, jednak jeśli takie jest twoje życzenie — po prostu użyj wyłącznika znajdującego się na lampie lub pilocie. Jakie jeszcze korzyści czekają cię, jeśli wybierzesz lampy dezynfekcyjne od Ultraviol?

Priorytet to oczywiście bezpieczeństwo. Spieszę więc z informacją, że lampy bakteriobójcze od Ultraviol posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny. Oznacza to, że w żaden sposób nie wpływają negatywnie na ludzkie i zwierzęce zdrowie oraz środowisko naturalne. Ponadto poprawiają jakość powietrza, chronią przed mikroorganizmami. Moim zdaniem to również gwarancja dla klienta, że dbasz o warunki, w jakich ich przyjmujesz. A to bardzo ważne i pozytywnie wpływa na wizerunek salonu czy gabinetu. Świetną cechą jest również relatywnie tania eksploatacja — pobór mocy jest niski, a elementy wymienne są niedrogie. Z samą wymianą na pewno poradzisz sobie samodzielnie. Jasna i czytelna instrukcja znacznie ułatwia sprawę.

Teraz czas na kilka wskazówek związanych właśnie z eksploatacją. Pamiętaj, by promienniki UV wymieniać co 8000 godzin pracy, a filtry wówczas, gdy zobaczysz, że są zakurzone. Ultraviol podpowiada, że najlepiej będzie to zrobić raz w miesiącu. Oczywiście wszystkie te elementy kupisz na www.ultraviol.pl. A na start, do zakupionej lampy bakteriobójczej otrzymasz aż 5 filtrów, całkowicie gratis 🙂

ultraviol lampa biała na kółkach

Lampy bakteriobójcze to bez wątpienia ciekawy element, dzięki któremu możemy postawić salon kosmetyczny na jak najwyższym poziomie. Bezpieczeństwo i higiena w takim miejscu są przecież najważniejsze. Promieniowanie UV-C skutecznie eliminuje wszystkie wirusy, bakterie drobnoustroje, a nawet grzyby i pleśń. Na koniec warto jest także, zwrócić uwagę na fakt, iż Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Główny Inspektorat Sanitarny potwierdzają ich skuteczność oraz polecają użytkowanie ich w tych trudnych czasach, jakie nastały.

Tags from the story
Stworzone przez
Więcej od Adrianna Pasternak
Rzęsa w rzęsę
  Jaki jest najpopularniejszy zabieg z Waszej oferty? Stylizacja rzęs, laminacja brwi...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.