Lampy bakteriobójcze i wirusobójcze UV-C – sposób na bezpieczeństwo Twoje i pacjentów

lampa bakteriobójcza naścienna postawiona na podłodze
Dezynfekcja w gabinecie lekarskim i kosmetycznym to podstawa. Tutaj nie ma „zmiłuj”. Bezpieczeństwo klientów oraz pacjentów powinny być zawsze priorytetem. Obecnie, ze względu na czasy, w jakich żyjemy - na perfekcyjną higienę zwracamy jeszcze większą uwagę.

Dzisiaj podpowiem Ci, jak zadbać o to, by dezynfekcja w Twoim salonie przebiegała sprawnie, komfortowo i bez ponoszenia dużych kosztów. Ciekawym i popularnym rozwiązaniem są lampy antybakteryjne. Bakteriobójcze i wirusobójcze urządzenia pozwolą Ci na utrzymanie prawidłowej higieny i optymalną troskę o bezpieczeństwo.

Jak działają lampy bakteriobójcze?

mobilna lampa uv-c

Lampa bakteriobójcza ma swoje zastosowanie zarówno pod kątem dezynfekowania powierzchni, jak i samego powietrza. Działa na nie promieniami UV-C, które posiadają silne właściwości antybakteryjne i wirusobójcze. Oznacza to, że efektywnie poradzi sobie z eliminacją wszelkich bakterii, wirusów, grzybów, pleśni oraz drobnoustrojów. Przy tym jest całkowicie bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Używa się jej wszędzie tam, gdzie sterylne warunki są niezbędne do pracy. Lampa antybakteryjna jest więc polecana przede wszystkim do gabinetów zabiegowych, izb przyjęć czy sal szpitalnych.


tył lampy mobilnej ze specyfikacją

Lampa UV-C

w modelu ASEPTOR Basic 236 M


Jaką lampę wirusobójczą wybrać?

wentylator lampy uv-c mobilnej

Zacznę od tego, że na rynku istnieją trzy rodzaje lamp antybakteryjnych: przepływowe, przepływowe dwufunkcyjne oraz bezpośredniego działania. Ja polecam Ci pierwszą kategorię, a szczególnie lampę Aseptor Basic cenionej i uznanej wśród profesjonalistów firmy Ultraviol. Dezynfekcja z jej użyciem to minimum wysiłku i maksimum wydajności oraz skuteczności. A przecież o to chodzi 🙂 

lampa bakteriobójcza naścienna z zestawem do montażu

Lampa bakteriobójcza Aseptor Basic może zostać zamontowana na kilka sposobów: na ścianie lub suficie albo na statywie mobilnym. Ponadto do wyboru masz wersję z zaawansowanym licznikiem czasu pracy promienników UV-C lub bez niego. Producent stworzył też model z pilotem do zdalnego włączania i wyłączania lampy, ale możemy też wybrać model bez pilota.

wysunięty filtr lampy mobilnej

Aseptor Basic – dezynfekcja i… design

wyświetlacz lampy uv-c

Co powiesz na to, że ta lampa wirusobójcza nie tylko jest skuteczna, ale też bardzo ładnie wpisuje się w nowoczesne, minimalistyczne trendy wnętrzarskie? Nie musisz rezygnować z estetyki na rzecz efektywności 🙂 Zobacz, na jakie inne jej aspekty warto jeszcze zwrócić uwagę:

  • lampa bakteriobójcza Aseptor Basic wyświetla czas pracy z dokładnością do 1 godziny,
  • automatycznie przyciemnia i rozjaśnia wyświetlacz dla Twojego komfortu,
  • sygnalizacja podpowie, kiedy należy wymienić promienniki oraz da znać, gdy pojawi się awaria.
certyfikaty oraz atesty aseptora

Myślę, że bardzo ważną informacją jest również fakt posiadania atestu PZH oraz badań skuteczności. Badania lamp potwierdziły wyjątkową skuteczność Aseptora w redukcji ogólnej liczny drobnoustrojów. Redukcja mikroorganizmów na poziomie 82% po godzinie i w odległości 5m od lampy została zidentyfikowana podczas badania przeprowadzonego w pomieszczeniu o wymiarach 42m2 i wysokości 2,9m.

wykres skuteczności aseptora

przełączniki i specyfikacja lampy uv-c

Lampa UV-C

w modelu ASEPTOR Basic 236 W


Wiesz już, jak działają lampy bakteriobójcze, które Ci polecam. Mam nadzieję, że dzięki tej wiedzy sprawisz, że dezynfekcja nie będzie już problematyczna. TUTAJ poznasz dokładne cechy lampy Aseptor Basic i jestem pewna, że zdecydujesz się zaprosić ją do swojego gabinetu 🙂

TU poznasz trochę inne produkty niezbędne do komfortowej pracy 😉 Ola i Karolina przetestowały odzież medyczną, a Ty możesz poznać ich opinię.

Stworzone przez
Więcej od Sara Duszyńska
Planujesz otwarcie salonu kosmetycznego? Sprawdź, jak wydać mniej
Otwarcie salonu kosmetycznego wymaga inwestycji. Poniesiesz koszt wynajęcia lokalu, zakupu sprzętu i...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.