Kursy paznokci — jak wybrać najlepsze?

paznokcie-hybrydowe

Na forach internetowych często pojawiają się pytania odnośnie tego, jakie kursy paznokci wybrać oraz ile takie szkolenie powinno trwać i kosztować. Nie musisz dłużej przeszukiwać Internetu, aby poznać odpowiedzi na te pytania. Postaram się na wszystkie odpowiedzieć.

Z tego artykułu dowiesz się:

Wiele różnych metod – jakie kursy paznokci na początek?

Metod wykonywania paznokci jest wiele. Począwszy od manicure hybrydowego, poprzez metodę żelową, aż do akrylowej. Nie jest to dziwne, że każda z nas chciałby poznać je wszystkie od razu. Poszukując wymarzonego szkolenia, natrafić możemy na wiele różnych ośrodków zajmujących się dosłownie wszystkim, dlatego tak ważne jest, aby wybrać miejsce, w którym się czegoś nauczymy, a nie jedynie otrzymamy certyfikat.

To, od czego powinny rozpocząć się wszystkie kursy paznokci to wiedza teoretyczna z zakresu higieny i dezynfekcji, budowy paznokcia ora podstaw dermatologii. Bez takiej wiedzy nie osiągniemy wymarzonych efektów i nadal będziemy niezadowoleni ze swoich prac. Pamiętaj, że stylizacja paznokci to nie tylko zwykłe malowanie, ale także zabieg kosmetyczny, w którym bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Szkolenie powinniśmy rozpocząć od kursu manicure hybrydowego. Bez tej wiedzy nasze paznokcie mimo ładnej budowy nie będą wyglądały estetycznie. Na takich lekcjach poznasz wszystkie niezbędne produkty i narzędzia do wykonania stylizacji. Następnie przejdziesz do zadań praktycznych z zakresu prawidłowej aplikacji lakierów hybrydowych oraz jak je bezpiecznie usuwać. Jeśli takie szkolenie masz już za sobą to najwyższa pora, aby wziąć udział w kursie metody żelowej. Jest ona trudniejsza, jeżeli jednak chcemy wiązać przyszłość z tym zawodem, to jest ona niezbędna do pracy. Większość salonów kosmetycznych wymaga jedynie certyfikatu z zakończonego szkolenia hybrydowego i żelowego, jeśli jednak chcemy pogłębiać swoją wiedzę i się kształcić to inne kursy paznokci takie jak szkolenia z metody akrylowej i zdobień paznokci stoją przed tobą otworem. Więcej o takich kursach przeczytasz w artykule: “Jak wybrać najlepsze kursy paznokci akrylowych?

Ośrodki szkoleniowe - który najlepszy?

Każdy chce osiągnąć zyski i sprzedać swój produkt, dlatego wszystkie ośrodki szkoleniowe obiecują najwyższy poziom oraz wykwalifikowany zespół. Jak zatem mamy zyskać pewność, że wybrane przez nas kursy paznokci są najlepsze? Powinniśmy skupić się w pierwszej kolejności na szkoleniach oferowanych przez instruktorów danej marki. Nauka na produktach, których będziemy używać w przyszłości, jest bardzo ważna. Znaleźliśmy taki kurs. Co dalej? Poszukaj informacji dotyczących osiągnięć i doświadczenia instruktora. W ten sposób zyskamy pewność, że nasz instruktor jest najlepszy. Warto jest także spotkać się i porozmawiać z instruktorem. Jeśli podczas kursu panować będzie miła i przyjazna atmosfera, nauka będzie nam szła lepiej i szybciej.

Akademia Geishy

Szkolenia – co warto wiedzieć

Cena, a jakość szkolenia

W dzisiejszych czasach cena danego produktu bądź usługi jest dla nas najważniejsza. Kursy paznokci także się w to wliczają. Wbrew pozorom szkolenie nie musi być najdroższe i najdłuższe, a przede wszystkim intensywne. Dlaczego? Szkolenie służy jedynie do zdobywania wiedzy. Najlepiej uczymy się na własnych błędach. Jak to mówią, praktyka czyni mistrza. Pamiętaj, że wybór szkolenia powinien opierać się nie tylko na cenie, ale także na ilości kursantek. W dużych grupach instruktor nie jest w stanie poświęcić nam odpowiedniej ilości czasu i odpowiadać na wszystkie pytania. Najlepsze kursy są takie, gdzie grupy są zaledwie kilkuosobowe. W ten sposób zyskujemy pewność indywidualnego podejścia i najwyższej wydajności. Cena nie jest najważniejsza, jednak odgrywa dużą rolę. Nie wybierajcie tych najdroższych, jak i tych najtańszych opcji.

To, jakie kursy paznokci będą najlepsze, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i Twoich potrzeb. Pamięta, żeby nie wybierać pierwszego ośrodka szkoleniowego, jaki zauważymy. Doświadczenie instruktorów oraz ich zaangażowanie to elementy, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Mam nadzieję, że choć trochę udało mi się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące Cię pytania.

Stworzone przez
Więcej od Adrianna Pasternak
Clinic Concept
Mamy wszystko czego potrzebujesz do codziennej pielęgnacji skóry. Pokażemy Ci kilka prostych...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.