Kosmopedia

Kosmopedia to portal istniejący na rynku od ponad dekady, będący jednocześnie pierwszym w Polsce tak obszernym kompendium wiedzy o składnikach kosmetyków.

Pierwsza polska aplikacja kosmetyczna

Mobilna Kosmopedia to pierwsza polska, całkowicie niekomercyjna aplikacja kosmetyczna. Jest dopełnieniem portalu o tej samej nazwie. Zawiera dostęp do informacji o prawie 30 000 składnikach kosmetycznych, a wszystkie dane są oparte na najnowszych informacjach naukowych.

Dzięki tej aplikacji konsumenci mogą sprawdzać produkty na sklepowych półkach oraz przeszukać bazę celem odnalezienia konkretnego składnika bądź zweryfikowania składu wziętego ze strony producenta. Umożliwia im także tworzenie osobistych list składników, jak i alertów odnośnie alergii. Idealnie spełnia potrzeby i oczekiwania Polaków, dostarczając im wiarygodnych informacji, które pomagają dokonać właściwego, świadomego i przede wszystkim swobodnego wyboru podczas zakupów.

Kosmopedia – kompendium idealne

Kosmopedia powstała 12 lat temu. To kompendium wiedzy o składzie kosmetyków i tematach powiązanych z produktami kosmetycznymi. Opartym na wiedzy i dowodach naukowych oraz stworzonym we współpracy z polskimi, jak i europejskimi specjalistami z branży kosmetycznej. Rzetelnym, kompleksowym i praktycznym. Zawierającym jasne, zrozumiałe i obiektywne opisy substancji, właściwości, ich roli w preparatach kosmetycznych oraz jak działają na ludzki organizm i skórę.

W 2021 roku portal przeszedł przebudowę i z typowo branżowego stał się serwisem konsumenckim. Przez wiele lat był narzędziem edukacyjnym w branży i dla sektora beauty, z którego korzystali studenci chemii kosmetycznej i spokrewnionych, a także wśród pracowników firm producenckich i osób praktykujących kosmetologię.

Innowacyjna technologia skanowania i rozpoznawania

Aplikacja Kosmopedia posługuje się nowoczesną technologią skanowania i rozpoznawania treści w systemie OCR. Dzięki temu bardzo łatwo identyfikuje składniki kosmetyczne zamieszczone na opakowaniu, które są wiarygodne i stale aktualizowane. Inne dostępne aplikacje kosmetyczne wykorzystują kod kreskowy preparatu, aby pozyskać listę składników. Jednakże kod nie identyfikuje składników, a dostarcza dystrybutorom wskazówek na temat wagi, ceny czy wielkości produktu. Kosmopedia zapewnia sprawdzenie dowolnego produktu bez sprawdzania kodu kreskowego. 

Ponadto apka Kosmopedia, w przeciwieństwie do innych aplikacji mobilnych, nie stosuje zasady ostrożności. Wręcz przeciwnie – uświadamia konsumentom, dlaczego preparaty dostępne na półkach sklepowych muszą być bezpieczny i zgodne z obowiązującymi przepisami prawa.