Kikgel

Wyroby medyczne do leczenia ran i zastosowań w medycynie estetycznej.

Firma KIKGEL jest jedynym producentem sterylnych opatrunków hydrożelowych marki Aqua-Gel®, BurnTec®, HydroAid®, Neoheal® wytwarzanych w oparciu o innowacyjną technologię opracowaną na Politechnice Łódzkiej. Została założona przez mgr inż. Mirosława Kik, absolwenta wydziału chemicznego PŁ.

Od wielu lat nasze opatrunki znajdują uznanie wśród specjalistów zajmujących się leczeniem ran i są szeroko stosowane w szpitalach i klinikach w kraju i za granicą. Produkcja opatrunków hydrożelowych odbywa się z uwzględnieniem zasad GMP (norma dobrej praktyki wytwarzania), a warunki produkcyjne są kontrolowane przez uznaną jednostkę notyfikowaną POLSKIE CENTRUM BADAŃ I CERTYFIKACJI.

Od 2002 roku firma KIKGEL posiada certyfikowany system zarządzania jakością oparty na międzynarodowych normach ISO 13485, natomiast wszystkie nasze produkty spełniają wymagania Dyrektywy Europejskiej dotyczącej wyrobów medycznych i są oznaczone znakiem zgodności CE. W 2013 roku otrzymaliśmy także aprobatę amerykańskiej agencji FDA.

Wyroby stosowane w medycynie estetycznej:

 

  • Epicyn z opatentowaną technologią Microcyn® jest przeznaczony do leczenia i redukcji blizn nowych i istniejących, przerostowych i keloidów(bliznowców). Epicyn stanowi barierę ochronną przed fizyczną, chemiczną i mikrobiologiczną inwazją blizny. Zmiękcza, spłaszcza i zmniejsza zaczerwienienie oraz łagodzi świąd i ból związany z bliznami.
  • Opatrunki hydrożelowe HydroAid® znajdują zastosowanie w wielu procedurach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Stosowane są jako opatrunki chroniące, chłodzące i łagodzące skutki urazów  powstałych po ablacyjnych zabiegach laserowych, zabiegach mikro-dermabrazji, peelingach medycznych, nieinwazyjnych liftingach czy też po terapiach depigmentacyjnych.
  • Microdacyn® jest wodnym roztworem oksydantów (super-oxidized solution) o szerokim działaniu przeciwdrobnoustrojowym. Służy do odkażania i płukania ran ostrych oraz przewlekłych takich jak owrzodzenia goleni, odleżyny, rany w przebiegu zespołu stopy cukrzycowej. Microdacyn wspomaga oczyszczanie  autolityczne rany z martwicy oraz stwarza odpowiednie środowisko gojenia. Dostępny także w postaci hydrożelu co pozwala utrzymać wilgotne środowisko i zmiejszać uczucie bólu.

tel.: 44 719 23 40
biuro@kikgel.com.pl
ul. M. Curie-Skłodowskiej 7
97-225 Ujazd

Stworzone przez
Więcej od Sara Duszyńska
Maska na dłonie i krem do rąk, czyli co przygotowała Jadwiga?
Mówi się, że dłonie są wizytówką człowieka. I coś w tym jest,...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *