KikGel – rewelacyjne i niezastąpione opatrunki hydrożelowe

kikgel kobieca twarz

Produkty KikGel cieszą się ogromnym uznaniem specjalistów zajmujących się leczeniem ran. Sprawdź, dlaczego warto je wybrać. 

Z tego artykułu dowiesz się:

Słów kilka o KikGel

KikGel od 30 lat zajmuje się produkcją sterylnych opatrunków hydrożelowych. Znajdują one zastosowanie zarówno w ratownictwie medycznym, jak i chirurgii plastycznej a także medycynie estetycznej. W szpitalach oraz klinikach, w kraju, jak i za granicą. Cieszą się one uznaniem pośród specjalistów zajmujących się leczeniem ran. Za sprawą ogromnego doświadczenia oraz wprowadzenia systemu zarządzania jakością, odpowiadającego normom ISO, KikGel proponuje produkty spełniające najwyższe standardy.
Ponadto KikGel jest także przedstawicielem renomowanych firm międzynarodowych, których asortyment posiada w swoim bogatym portfolio wyrobów medycznych, opatrunków specjalistycznych w tym hydrożeli oraz roztworów do płukania ran o działaniu antybakteryjnym.

Epicyn - najskuteczniejszy w redukcji blizn

Epicyn to silikonowy hydrożel niezastąpiony w leczeniu oraz redukcji blizn zarówno tych istniejących, jak i nowych, a także przerostowych i bliznowców. O różnych rozmiarach, kształtach i umiejscowieniu. Oparty na opatentowanej technologii Microcyn®, która od lat wykorzystywana jest przy leczeniu ran przewlekłych i ostrych. Preparat ten nie wywołuje jakichkolwiek skutków ubocznych. Jest niesamowicie skuteczny w procesie gojenia.
Opatrunek Epicyn doskonałą barierą ochronną od chemicznej, fizycznej oraz mikrobiologicznej inwazji blizny. Ma działanie spłaszczające, zmniejszające zaczerwienienie oraz klinicznie udowodnione zmiękczanie blizn i redukcję ich rozmiarów. Ponadto łagodzi ból i świąd, jaki towarzyszy bliznom. Fantastycznie sprawdza się w przypadku:

 • blizn po ukąszeniach owadów,
 • leczeniu trądziku oraz blizn potrądzikowych,
 • starych i nowych blizn pooperacyjnych,
 • blizn powstałych w wyniku urazów,
 • skaleczeń,
 • zadrapań.

Zmniejsza nowe i stare blizny, nawet te wieloletnie, jeśli jest stosowany konsekwentnie. Sprawia, że blizny uniesione, odbarwione są gładsze, mniej widoczne a ich kolor bliższy naturalnemu kolorytowi skóry.

O domowych sposobach na blizny przeczytałam w artykule “Domowe usuwanie blizn – 16 prostych, skutecznych sposobów!”

kikgel epicyn

Epicyn to bezwonny, lekki, oddychający i przezroczysty hydrożel. Idealny dla każdej grupy wiekowej i wszystkich rodzai skóry, w tym mocno wrażliwej oraz dziecięcej. Nie podrażnia ani nie powoduje uodpornienia bakterii. Ma obojętny odczyn pH. Jest bezpieczny w użyciu, nawet w okolicach oczu, ust i nosa. Do tego pozbawiony działań toksyczny. Cechuje się także właściwościami:

 • bezpiecznymi dla ludzkich komórek,
 • chroniącymi od infekcji,
 • hiperbolicznymi,
 • nawilżającymi,
 • przeciwzapalnymi,
 • ułatwiającymi leczenie,
 • zmniejszającymi blizny,
 • niezwykle szerokim spektrum skuteczności przeciwdrobnoustrojowej.

Może być stosowany bezpośrednio na ranę, po wcześniejszej jej ocenie bądź natychmiastowym jej zamknięciu m.in. poprzez założeniu szwów po zabiegu chirurgicznym.

Gramaderm - najbardziej zaawansowane rozwiązanie w leczeniu trądziku

kikgel gramaderm

Gramaderm od KikGel to zestaw hydrożelu i roztworu najnowszej generacji, będący doskonałym rozwiązaniem w leczenie trądziku pospolitego przy pomocy Microcyn® Technology. Przeznaczony do stosowania miejscowego, wspomagającego leczenie trądziku łagodnego i umiarkowanego. Cechuje go działanie przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe, tak bardzo pożądane w leczeniu tej przypadłości. Znacznie zmniejsza stan zapalny oraz zaczerwienienie. Oprócz tego GramaDerm poprawia unaczynienia skóry. Ma naturalne pH, jest nietoksyczny, bezpieczny w użyciu w okolicy ust, oczu i nos oraz nie powoduje podrażnień. Może być stosowany przez dowolnie długi czas.

Trądzik pospolity i jego blizny mogą mieć ogromny wpływ na codziennie życie, kontakty społeczne, poczucie wartości. A wszystko przez jego obecność na twarzy, szyi, klatce piersiowej, plecach i ramionach. GramaDerm  jest niezwykle skuteczny w jego leczeniu. Zapobiega także powstawaniu blizn potrądzikowych. Pomaga zminimalizować ryzyko ich rozwoju, usuwa obciążenia bakteryjne oraz i leczy stany zapalne. Wspiera również proliferację komórek, co przyczynia się do znacznie szybszego gojenie się skóry. Zmniejsza występowanie wyprysków trądzikowych. Nie wywołuje żadnych działań niepożądanych.

Pediacyn - najlepszy sposób na zniwelowanie swędzenia i drapania przy AZS

kikgel pediacyn

Pediacyn™ to hydrożel od KikGel bazujący na silikonie oraz oparty na opatentowanej technologii Microcyn®.  Jest doskonałym rozwiązaniem w leczeniu zmian wynikających z atopowego zapalenia skóry oraz wyprysków. Buduje barierę ochronną od chemicznej, fizycznej i mikrobiologicznej inwazji zmian przy AZS, którego największym skutkiem ubocznym jest swędzenie, wpływające na jakość życia i codzienne zachowanie pacjenta.

Pediacyn jest bardzo doceniany przez rodziców szukających najlepszego rozwiązania dla swoich dzieci zmagających się z AZS. Jego skutki wpływają na całą rodzinę – rodząc stres i frustrację, gdyż trudno zapanować nad drapaniem i pocieraniem skóry przez malucha. Na szczęście wspomniany hydrożel jest tu nieocenioną pomocą.

Pediacyn przeznaczony jest dla osób w każdym wieku. Może być stosowany przez długo czas, zarówno w trakcie suchej, jak i mokrej fazy atopowego zapalenia skóry. Nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Klinicznie potwierdzono, że zmniejsza stan zapalny, zaczerwienienie oraz łagodzi uczucie swędzenia. Bez problemu można go łączyć z preferowanym przez siebie kremem nawilżającym.

Jakie jeszcze zalety posiada ten hydrożelowy opatrunek od KikGel?

 • działa przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe,
 • jest bezpieczny w użyciu wokół ust, oczu i nosa,
 • ma naturalne pH,
 • nie jest toksyczny,
 • nie podrażnia,
 • poprawia unaczynienia skóry.

Hydroaid - niezastąpiony w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej 

KikGel oferuje także innowacyjne sterylne opatrunki hydrożelowe HydroAid®, które są elastyczne, plastyczne i idealnie dopasowujące się do kształtów ciała. Co ważne – nie przywierają do niego, przez co ich zmiana jest bezbolesna. Ten hydrożel ma zastosowanie w wielu zabiegach medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej. Wykorzystuje się go jako opatrunki chodzące, chroniące oraz łagodzące skutki urazów, jakie powstają w wyniku:

 • nieinwazyjnych liftingów,
 • peelingach medycznych,
 • terapii depigmentacyjnych,
 • zabiegów laserowych,
 • zabiegach mikrodermabrazji.

Jakie dokładnie właściwości posiada HydroAid® ?

 • chłodzące i prawidłowo nawilżające podrażnione tkanki, a podczas wysięku absorbuje jego nadmiar i gwarantuje odpowiednią równowagę wilgoci,
 • chroniące przed bakteriami,
 • kojące i przynoszące pacjentowi ulgę,
 • przyspieszające procesy regeneracyjne naskórka oraz wspomagające gojenie drobnych ran oraz innych urazów skóry.
kikgel HydroAidmask

Opatrunek hydrożelowy HydroAid jest transparentny oraz pozwala obserwować miejsce terapii, dlatego za jego pomocą można prowadzić iniekcje igłowe, jak botoks czy kwas hialuronowy.

Ponadto może być nasączany roztworami z substancjami leczniczymi oraz stosowany jako dystans do głowic w zabiegach USG.
Gdzie jeszcze doskonale sprawdzi się HydroAid? W:

 • laserowych zabiegach nieablacyjnych jako podkład chłodzący tkanki i nawilżający warstwę rogową naskórka, a także chroniący od wielu powikłań, poprawiający higienę, jakość oraz bezpieczeństwo przeprowadzanych procedur;
 • zabiegach ablacyjnych i frakcyjnych, gdzie skutecznie chłodzi i koi skórę, redukuje ból do minimum oraz przyspiesza gojenie się uszkodzeń naskórka, oparzeń lub innych, powstałych podczas leczenia, urazów skóry. Zapewnia utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry;
 • flebologii – w takich zabiegach, jak laserowe zamykanie poszerzonych naczynek krwionośnych tudzież leczenie żylaków parą wodną, przy których działa chłodząco i kojąco;
 • badaniach USG, gdyż za sprawą swojej zwartej i bardzo wytrzymałej mechanicznie hydrożelowej konstrukcji fantastycznie przewodzi ultradźwięki. Przy jego pomocy można przeprowadzać także badania ultrasonograficznych na otwartych ranach i uszkodzonych tkankach, czyli tam, gdzie zastosowanie standardowych płynnych hydrożeli nie jest możliwe.

KikGel to producent opatrunków hydrożelowych niezastąpionych zarówno w medycynie estetycznej, chirurgii plastycznej, ratownictwie medycznym, szpitalach, klinikach, jak i w domowej apteczce. Są bezpieczne i skuteczne, a przy tym znacznie poprawiają kondycję skórę i jakość codziennego życia.

Stworzone przez
Więcej od Adrianna Pasternak
Kej
KEJ Firma KEJ sp. z o.o. to uznany na rynku polski producent...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.