Kikgel

Wyroby medyczne do leczenia ran i zastosowań
w medycynie estetycznej.

Firma KIKGEL jest jedynym producentem sterylnych opatrunków hydrożelowych marki Aqua-Gel®, BurnTec®, HydroAid®, Neoheal® wytwarzanych w oparciu o innowacyjną technologię opracowaną na Politechnice Łódzkiej. Została założona przez mgr inż. Mirosława Kik, absolwenta wydziału chemicznego PŁ.

Kikgel – certyfikowany system zarządzania jakością

Od wielu lat nasze opatrunki znajdują uznanie wśród specjalistów zajmujących się leczeniem ran i są szeroko stosowane w szpitalach i klinikach w kraju i za granicą. Produkcja opatrunków hydrożelowych odbywa się z uwzględnieniem zasad GMP (norma dobrej praktyki wytwarzania), a warunki produkcyjne są kontrolowane przez uznaną jednostkę notyfikowaną POLSKIE CENTRUM BADAŃ I CERTYFIKACJI.

Od 2002 roku firma KIKGEL posiada certyfikowany system zarządzania jakością oparty na międzynarodowych normach ISO 13485, natomiast wszystkie nasze produkty spełniają wymagania Dyrektywy Europejskiej dotyczącej wyrobów medycznych i są oznaczone znakiem zgodności CE. W 2013 roku otrzymaliśmy także aprobatę amerykańskiej agencji FDA.

Kikgel – wyroby stosowane w medycynie estetycznej

Epicyn z opatentowaną technologią Microcyn® jest przeznaczony do leczenia i redukcji blizn nowych i istniejących, przerostowych i keloidów(bliznowców). Epicyn stanowi barierę ochronną przed fizyczną, chemiczną i mikrobiologiczną inwazją blizny. Zmiękcza, spłaszcza i zmniejsza zaczerwienienie oraz łagodzi świąd i ból związany z bliznami.

Opatrunki hydrożelowe HydroAid® znajdują zastosowanie w wielu procedurach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Stosowane są jako opatrunki chroniące, chłodzące i łagodzące skutki urazów powstałych po ablacyjnych zabiegach laserowych, zabiegach mikro-dermabrazji, peelingach medycznych, nieinwazyjnych liftingach czy też po terapiach depigmentacyjnych.

Pediacyn™ jest hydrożelem opartym na bazie silikonu z opatentowaną technologią Microcyn®, jest przeznaczony do leczenia zmian związanych z atopowym zapaleniem skóry i wypryskiem. Tworzy barierę ochronną przed inwazją fizyczną, chemiczną i mikrobiologiczną zmian atopowego zapalenia skóry.

Atopowe zapalenie skóry jest jedną z najczęściej obserwowanych dermatoz z częstością od 2% do 5% u bardzo małych dzieci i 10% u dorosłych.

GramaDerm™ to pakiet hydrożelu i roztworu nowej generacji, który zapewnia działanie przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe w leczeniu łagodnego do umiarkowanego trądziku.

85% młodych ludzi w wieku od 12 do 24 lat ma trądzik i chociaż najczęściej występuje u nastolatków, trądzik dotyka 8% dorosłych w wieku od 25 do 34 lat. Dla większości ludzi zwykle nie jest to poważny stan, ale dla wielu osób trądzik może mieć wpływ na ich życie.

tel. 44 719 23 40
biuro@kikgel.com.pl
ul. M. Curie-Skłodowskiej 7
97-225 Ujazd