Fotel I Łóżko Kosmetyczne – Poznaj Wady I Zalety

Fotel I Łóżko Kosmetyczne – Poznaj Wady I Zalety
Fotel I Łóżko Kosmetyczne – Poznaj Wady I Zalety
Meble, na których spoczywają klienci podczas zabiegów są jednymi z najważniejszych elementów wyposażenia salonu. To one decydują o wygodzie podczas czynności kosmetycznych.

Ważne, aby pomagały się zrelaksować i miło spędzić ten czas. Nie można jednak zapominać o komforcie samych kosmetyczek czy fryzjerów. Wiecie, że odpowiednio dobrane fotel i łóżko kosmetyczne potrafią zniwelować ból kręgosłupa i mięśni? Sprawdzamy, jakie są realne plusy i minusy obu mebli mając nadzieję, że pomożemy ci w wyborze.

Misja fotela kosmetycznego

łóżko kosmetyczne
Fotel czy łóżko kosmetyczne?

Zacznijmy od tego, że wyróżniamy trzy typy foteli kosmetycznych: manualne, hydrauliczne i elektryczne.
W manualnych trzeba samodzielnie, ręcznie regulować oparcie i podnóżek, co może sprawiać problemy. Natomiast zaletą jest na pewno niewielka waga – nie potrzeba dużej siły, by przestawić taki fotel w inne miejsce w salonie.
Z kolei fotele hydrauliczne są wyposażone w dźwignię umożliwiającą regulację wysokości, co jest niewątpliwym plusem. Rzadko ulegają awarii, a ich naprawa nie jest droga.
Najbardziej nowoczesnym rozwiązaniem jest fotel elektryczny. To bardzo wygodny mebel dla klienta oraz mnóstwo opcji podwyższających komfort pracy dla profesjonalisty. Intuicyjny panel sterowania umożliwia ułożenie fotela w optymalnej pozycji i nie jest trudny w obsłudze. Fotele możesz doposażyć o opcjonalny zagłówek adaptacyjny, który poszerza obszar zagłówka do pełnej szerokości fotela (zagęszczanie rzęs, makijaż permanentnyWarto dodać, że ten rodzaj fotela dodaje salonowi prestiżu. Nie jest tanim urządzeniem, ale producenci zapewniają, że wydatek zwraca się po niedługim czasie.

Jeśli w salonie wykonuje się dużo zabiegów w pozycji leżącej, które wymagają nacisku, wtedy fotel kosmetyczny nie jest polecamy.
Fotele kosmetyczne nie są przystosowane do wykonywania żadnych masaży czy wykonywania zabiegów endermologii. Ich konstrukcja wyklucza stosowanie siły w części zagłówka, tułowia i nożnej. Fotele kosmetyczne w stosunku do łóżek są mniej stabilne. Podczas zabiegu w pozycji leżącej i półleżącej może wystąpić chwianie, co jest normalnym zjawiskiem wynikającym za względu na brak podparcia w górnej części tułowia.

Jakie łóżko kosmetyczne wybrać?

łóżko kosmetyczne

W kwestii łóżek kosmetycznych również możemy wyszczególnić trzy główne rodzaje: składane, mechaniczne i elektryczne.
Składane łóżka sprawdzają się w niewielkich salonach, gdzie trzeba mądrze zagospodarować przestrzeń. Są wybierane też przez mobilne kosmetyczki, bo bardzo łatwo je przetransportować, na przykład do domu klienta. Nie mają żadnych wyjątkowych funkcji, to dość podstawowe wyposażenie gabinetu. Warto również podkreślić, że te łóżka może spełniają swoje funkcje, ale nie są wygodne dla klienta. 
W łóżkach mechanicznych można już regulować wysokość, jednak nie mają one tylu możliwości, co łóżka elektryczne.
Tutaj sterowanie odbywa się za pomocą pilota, więc dostosowywanie parametrów do każdego klienta odbywa się szybko i precyzyjnie. Współczesne łóżka elektryczne są bardzo stabilne i można je dobrać do konkretnego zabiegu. Musicie liczyć się z większymi kosztami, ale to inwestycja zarówno w dobre samopoczucie klienta, jak i zdrowie oraz komfort pracowników.

łóżko kosmetyczne

Łóżko kosmetyczne to niebywały komfort. Jest stabilne, można wykonywać na nim masaże bez obaw, że łóżko ulegnie uszkodzeniu, tak jak często się dzieje z fotelami kosmetycznymi. Dodatkowo obecnie łóżka kosmetyczne posiadają funkcję podgrzewania, która zapewnia Klientom niebywały komfort podczas zabiegu, szczególnie w chłodne dni. 

Podsumowanie

łóżko kosmetyczne

Jak widzisz, fotel i łóżko kosmetyczne występują w różnych rodzajach – możesz je dostosować do zabiegów przeprowadzanych w twoim gabinecie, jego metrażu, wybrać tańszą lub droższą opcję. Trudno jest ustalić realne wady i zalety, nie znając preferencji osoby kupującej. Wierzymy jednak, że spośród przedstawionych przez nas propozycji znajdziesz opcję idealną do twojej pracy. Pamiętaj, że najważniejsze są wygoda klienta oraz osób wykonujących zabieg. Możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, jak bardzo odpowiedni wybór mebli kosmetycznych wspomaga zdrowy kręgosłupdobre samopoczucie oraz energię do pracy pełnej wyzwań. Manualne, elektrycznie? Wybierz opcję spełniającą wszystkie twoje wymagania.

Tutaj przeczytasz o odzieży medycznej, którą szczerze polecamy. Ona również ułatwi ci codzienną pracę.

Stworzone przez
Więcej od Sara Duszyńska
Emmebi Italia
Profesjonalne kosmetyki do salonów fryzjerskich. 20 lat tradycji i doświadczenia w tworzeniu profesjonalnych...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.