Czy olejek rycynowy jest dobry na włosy? Sprawdzamy kosmetyki ARGANICARE

wszystkie kosmetyki z serii rycynowej
Zastanawiałaś się kiedyś nad tym, czy olejek rycynowy jest dobry na włosy? Ja o jego właściwościach dowiedziałam się od… babci :) To ona zdradziła mi, że ten preparat dzięki swoim właściwościom bardzo pozytywnie wpływa na naturalny porost włosów.

Kosmetyki z olejkiem rycynowym od ARGANICARE

Bardzo zainteresowałam się tym preparatem, ale nie chciałam iść na łatwiznę i po prostu zacząć używać olejku rycynowego w jego podstawowej formie. Jakiś czas temu przeczytałam o zestawie kosmetyków marki ARGANICARE, który został stworzony na bazie tego olejku. Czy olejek rycynowy jest dobry na włosy? Postanowiłam go przetestować, by móc sprawić swoim włosom niespodziankę i sprawdzić, czy ich kondycja ulegnie polepszeniu.

Jesteś ciekawa, jakie efekty zauważyłam? Zostań ze mną, by dowiedzieć się:
jakie kosmetyki wchodzą w skład testowanego zestawu?
dlaczego postawiłam na markę ARGANICARE?
jakie są efekty — czy olejek rycynowy jest dobry na włosy?

Cztery kosmetyki do zadań specjalnych

butelki z kosmetykami do włosów

W przesyłce od ARGANICARE czekały na mnie między innymi szampon i odżywka, czyli podstawowe produkty do codziennej pielęgnacji włosów. Po otwarciu opakowań poczułam przyjemny, subtelny zapach, który skusił mnie, by od razu przetestować sposób użytkowania obu kosmetyków. Niewielka ilość szamponu sprawnie spieniła się i otuliła moje włosy. Z kolei odżywka sprawiła, że poczułam błogie uczucie ciepła i miękkości, które zostało ze mną nawet po spłukaniu preparatu.


zbliżenie na opakowania kosmetyków do włosów

Serię Castor Oil

z regenerującym olejem rycynowym


Pierwsze wrażenia — super! Poszłam więc za ciosem i wypróbowałam maskę wzmacniającą oraz odżywcze serum. Obie propozycje bardzo łatwo się nakładają, a sposób użycia jest banalnie prosty. Byłam pozytywnie zaskoczona wyglądem włosów po całej kuracji. Nabrały zdrowego blasku i ciężkości, dzięki czemu zrobiły się również podatne na delikatną stylizację. Zdecydowałam, że aby za pomocą Arganicare odpowiedzieć na pytanie “czy olejek rycynowy jest dobry na włosy?”, będę korzystać z tych kosmetyków przez kilka tygodni.

O Arganicare słów kilka

odżywka z olejem rycynowym

Ta marka oczywiście nie jest jedyną, która oferuje kosmetyki z olejkiem rycynowym. Dlaczego więc mój wybór padł właśnie na nią? Przede wszystkim, jestem ogromną fanką naturalnych produktów, a Arganicare właśnie takie nam proponuje. Jako świadoma konsumentka wiem, że mogę spokojnie odrzucić preparaty zawierające chemię, bo przyroda potrafi być równie skuteczna w walce z problemami skóry głowy.

otwarta maska rycynowa

Jak możemy przeczytać na stronie marki: „Kosmetyki Arganicare pochodzą z natury. Ich składniki wyprodukowała ziemia, a nie laboratorium”. To piękne i prawdziwe przesłanie, które doceniam, bo chciałabym dawać swoim włosom tylko to, co dobre i zdrowe. Doceniam fakt, że twórcy tych produktów dbają o naszą planetę i środowisko. W dzisiejszych czasach to szalenie ważne, by surowce do produkcji kosmetyków pozyskiwać z zaufanych źródeł, gdzie nie cierpią ani ludzie, ani zwierzęta.

Czy olejek rycynowy jest dobry na włosy?

zbliżenie na buteleczkę serum do włosów

Oczywiście! Szczególnie jeśli jest podany w towarzystwie dodatkowych składników. Tak, jak w przypadku kosmetyków ARGANICARE. Podoba mi się, że niektóre efekty są widoczne praktycznie od razu po ich zastosowaniu — lśniące włosy zwróciły uwagę moich bliskich już po kilku pierwszych użyciach. Sama zauważyłam, że dzięki nawilżeniu i regeneracji nie mam problemu z rozdwajającymi się końcówkami, a włosy w zasadzie się nie kruszą.

serum ustawione na masce rycynowej

Jednak odpowiadając na pytanie, czy olejek rycynowy jest dobry na włosy, nie mogę pominąć głównego skutku korzystania z tych kosmetyków… Najważniejszy wniosek jest taki, że spełniła się obietnica, na którą czekałam najbardziej. Mianowicie — na mojej głowie pojawiły się nowe włosy! Gęsta, bujna czupryna to obecnie mój atut, z którego jestem szalenie dumna. Jestem pozytywnie zaskoczona skutecznością wszystkich kosmetyków z zestawu i polecam Ci je z czystym sumieniem.


zbliżenie na opakowania kosmetyków do włosów

Serię Castor Oil

z regenerującym olejem rycynowym


Mieliśmy już przyjemność testować kosmetyki do włosów ARGANICARE, dlatego serdecznie zapraszam Cię do poprzedniego artykułu “Piękne i zdrowe włosy z kosmetykami Keratin

Stworzone przez
Więcej od Sara Duszyńska
Salon Mistrzów Danuta
  Jaki jest najpopularniejszy zabieg z Waszej oferty? Z zakresu kosmetologii jest...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.