Bezpieczeństwo w salonie kosmetycznym — na co zwrócić uwagę?

gabinet-kosmetyczny

Bezpieczeństwo w salonie kosmetycznym jest jednym z najważniejszych elementów udanego biznesu. Twoi klienci przychodzą do Ciebie, aby się zrelaksować i poczuć pięknie. Nie dawajmy im dodatkowych zmartwień. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Z tego artykułu dowiesz się:

Niezwykle pomocne urządzenia, czyli lampy bakteriobójcze

lampa-do-paznokci

Bezpieczeństwo w salonie kosmetycznym nie musi nieść za sobą długich i monotonnych przygotowań. Istnieje rozwiązanie, dzięki któremu dezynfekcja będzie przebiegała sprawnie i komfortowo, a przede wszystkim mało kosztownie.

Lampy bakteriobójcze służą do dezynfekowania zarówno powierzchni, jak i powietrza. Za pomocą promieni UV-C posiadających silne właściwości wirusobójcze oraz antybakteryjne efektywnie radzi sobie z eliminacją nie tylko bakterii i wirusów, ale także grzybów, pleśni oraz drobnoustrojów. Lampy są w stu procentach bezpieczne dla ludzi i zwierząt, dzięki czemu stosowanie ich w salonach kosmetycznych nie zagraża Twoim klientom. Bezpieczeństwo z ich pomocom wchodzi na wyższy poziom. O tym jak wybrać idealną lampę i kosztach przeczytasz w artykule: “Lampy bakteriobójcze i wirusobójcze UV-C – sposób na bezpieczeństwo Twoje i pacjentów”. Jest tam wiele przydatnych informacji, dzięki którym poznasz sekret tego magicznego urządzenia.

Bezpieczeństwo w salonie kosmetycznym – to jest najważniejsze

narzedzia

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Salon kosmetyczny nie jest wyjątkiem. Czyste pomieszczenie to dobry znak, jednak istnieje kilka elementów, o których powinniśmy pamiętać, aby bezpieczeństwo w salonie kosmetycznym było zachowane na jak najwyższym poziomie.

Wszystkie stosowane produkty mające styczność ze skórą, włosami czy też paznokciami klienta powinny być jednorazowe lub odpowiednio zdezynfekowane. Pilniki, ręczniki, gąbeczki itp. Zaraz po wykonaniu usługi muszą trafić do śmieci. Jeśli jesteś klientem, nie bój się zapytać, w jaki sposób dokonywana jest sterylizacja narzędzi wielorazowych. Masz prawo do tego, aby wiedzieć, czy bezpieczeństwo w salonie kosmetycznym jest utrzymane. Ktoś odmówił Ci odpowiedzi na to pytanie? Uciekaj!

Warto jest znać i stosować się powyższych zasad. Pozwoli to skutecznie ochronić się przed zarażeniem wieloma chorobami. Zabieg ma być przyjemnością, a nie obawą.

Pamiętaj o tych miejscach!

narzedzia-w-salonie

Bezpieczeństwo w salonie kosmetycznym to nie tylko jednorazowe narzędzia i ogólny porządek. To, co najważniejsze jest niewidoczne dla klienta. Mówimy tutaj oczywiście o odpowiedniej dezynfekcji. Za pomocą specjalnych środków należy przemyć wszelkie powierzchnie takie jak blaty i krzesła, ale także sprzęty. Jeśli jesteś fryzjerem, zwróć uwagę czy odpowiednio dezynfekujesz swoje nożyczki i grzebień. Są to przedmioty, o których najczęściej się zapomina. Pamiętaj, że w momencie, w którym klient zasiada do zabiegu, nawet jeśli zakładasz jednorazowe rękawiczki, to ręce muszą być dokładnie umyte i zdezynfekowane. Uchroni to nie tylko Twoich gości, ale i Ciebie.

Bezpieczeństwo w salonie kosmetycznym jest bardzo ważne. Zabiegi są przede wszystkim przyjemnością. Odpowiednia higiena jest w stanie uchronić wszystkich przed potencjalnymi chorobami. Obustronna korzyść z tymi kilkoma zasadami gwarantowana.

Stworzone przez
Więcej od Adrianna Pasternak
Snailmed
Kosmetyki ze śluzem ślimaka.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.