Dłonie

Wegańskie lakiery do paznokci – zdrowsza alternatywa?

Słowo „wegański” stało się bardzo modne. Wpisuje się w obecny trend życia w ekologicznym stylu, pozbawionym okrucieństwa wobec zwierząt. Niestety, nie wszyscy producenci żywności czy kosmetyków używają określenia VEGAN prawidłowo. To często chwyt marketingowy, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Chcę Wam pokazać jak dokonać odpowiedniego wyboru, abyście mieli pewność, że zakupione przez Was lakiery do paznokcie są wegańskie i bezpieczne.Jakie składniki znajdziemy w zwykłych lakierach do paznokci?

Och, ta lista może być wyjątkowo długa. Większość dostępnych na rynku lakierów nie ma nic wspólnego z naturalnością. Ciężko tutaj nie wspomnieć o formaldehydzie, nad którym trwają badania mające na celu wykazanie rakotwórczości. Unikajcie również toluenu niszczącego nerki, wątrobę i nerwy. Niebezpieczne są też akrylany, które przez Międzynarodową Agencję Badań nad Rakiem zostały zaklasyfikowały jako kancerogenne. Prawdziwie bezpieczne lakiery do paznokci mogą być używane nawet przez dzieci od 6. roku życia i kobiety w ciąży.

Prawdziwie bezpieczne lakiery do paznokci mogą być używane nawet przez dzieci od 6. roku życia i kobiety w ciąży.


Czym są wegańskie lakiery?

Aby jakikolwiek kosmetyk móc nazwać wegańskim, musi on spełniać pewne normy:
- nie może posiadać w składzie substancji pochodzenia zwierzęcego
- nie może być testowany na zwierzętach

Wegańskie kosmetyki, w tym lakiery do paznokci mają skład oparty na wyciągach roślinnych lub mineralnych. Jako ciekawostkę dopowiem, że kremy wegańskie nie mogą być tworzone na bazie mleka lub pszczelego pyłku. A wracając do lakierów – czytajcie informacje na temat testowania na zwierzętach. Często bywa tak, że producenci mają swoje fabryki w różnych częściach świata, w tym w Chinach. Tam testowanie na zwierzętach jest na porządku dziennym, niestety.


Jak wygląda stylizacja wegańskim lakierem?

Sam proces stylizacji nie różni się od takiego wykonanego zwykłym lakierem. Zawsze jednak warto dopytać sprzedawcę lub przeczytać opis zakupionego produktu. Dla mnie i na pewno również dla Was, bardzo ważna jest dbałość o pielęgnację paznokcia. Wegańskie lakiery nie powodują uczuleń ani podrażnień skóry wokół. Co więcej – ich użycie eliminuje ryzyko deformacji płytki paznokcia. Te lakiery występują w różnych kolorach i formach, nie będziecie więc mieć problemu ze znalezieniem modnych odcieni.

Jeśli zainteresował Was temat kosmetyków cruelty free, przeczytajcie również jak rozpoznać przyjazne środowisku peelingi, maseczki czy musy: www.spaiuroda.pl


Udostępnij

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Akcesoria
Przeglądając facebookowe grupy o tematyce pielęgnacji i stylizacji paznokci, kilka razy trafiłam na zdjęcia przedstawiające deformacje i choroby. Większość z nich była spowodowana użyciem nieodpowiednich produktów lub niewystarczających kwalifikacji osoby wykonującej zabieg manicure. Dla mnie, wieczorna pielęgnacja paznokci jest relaksującym rytuałem i nie wyobrażam sobie, bym miała cierpieć "tylko" dlatego, że użyłam lakieru stworzonego na bazie szkodliwych składników.  O pomoc w odpowiedzi na nurtujące pytania poprosiłam Pana Marka Cyrulika z firmy Lady's Nails Cosmetics. Dzięki poradom specjalisty, wiem już czego powinnam unikać. Do lektury zapraszam również Ciebie :)
WIĘCEJ
Stylizacja
Profesjonalna stylizacja paznokci obejmuje wiele zagadnień. To nie tylko wiedza na temat aktualnych trendów, ale również umiejętność użycia odpowiednich technik czy dbałość o higienę i optymalną pielęgnację. Które kroki należy wykonać w pierwszej kolejności, by rozpocząć swoją przygodę z tą branżą? Jakich błędów unikać i gdzie szukać inspiracji? O tym porozmawiamy z Panią Małgorzatą Jankowską, Instruktorem Indigo Nails Lab.
WIĘCEJ