Włosy

To one kradną serca klientów i budują ich lojalność

Zastanawiałam się co powoduje, że z chęcią wracam do ulubionego salonu fryzjerskiego. I dlaczego uważam go za najlepszy. Wiadomo, że podstawą jest wysoka jakość obsługi i usługi ;) Moje włosy są dość problematyczne, więc zawsze cieszę się gdy wychodzę od fryzjera z piękną czupryną. Ale kiedy zamknę oczy i wyobrażam sobie ten salon, pod powiekami widzę pewne detale… 

Jeden uśmiech

Tyle wystarczy, bym po przejściu progu salonu fryzjerskiego zrobiła kolejne kroki i podeszła do recepcji. A wierzcie mi, że nie znam wielu uśmiechniętych fryzjerów. Często są zmęczeni, co oczywiście rozumiem. Jednak uważam, że ta drobnostka jest jednym z najważniejszych elementów, by zrobić dobre pierwsze wrażenie. Szczera, promienna twarz zachęcająca do kontaktu zawsze mnie rozbraja. Może właśnie dlatego, że nie widzę ich dużo. Uśmiechajcie się :)

Na Święta dostałam od właścicielki welurową opaskę na włosy z wyhaftowanym… moim imieniem.

Znam to imię

Fartuszki fryzjerskie, na których wyhaftowano nie tylko nazwę salonu, ale również imię fryzjera są dla mnie bardzo sympatyczne ;) Od razu wiem z kim mam do czynienia i czuję się swobodniej mówiąc o swoich potrzebach dotyczących zabiegu. Logo zakładu widujemy bardzo często na tekstyliach i to jest świetny pomysł na to, by klienci lepiej je zapamiętali. Ale dodając co niego odrobinę „ludzkiej twarzy”, podnosicie komfort Waszych gości. Swoją drogą, ja też bardzo lubię gdy fryzjerzy zwracają się do mnie po imieniu. Cieplej się robi na serduchu.

 
Budowanie lojalności

Mój ulubiony salon fryzjerski prowadzi pani, która doskonale wie jak zatrzymać swoich klientów. Prowadzi przeróżne akcje lojalnościowe, na swoim fanpage’u pokazuje filmy z metamorfoz i organizuje konkursy. Teraz wyobraźcie sobie jak fajnie czuje się klient, który zostaje doceniony za swoje przywiązanie  jakąś drobnostką. Na Święta dostałam od właścicielki welurową opaskę na włosy z wyhaftowanym… moim imieniem. Używam jej prawie codziennie i nie ukrywam, że tym gestem sprawiła, że innych fryzjerów odwiedzam tylko wówczas, gdy nie ma mnie w moim mieście.

Pamiętajcie – małe rzeczy wywołują ogromnie dobre reakcje :)Udostępnij

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Akcesoria
Fryzjerskie akcesoria to przedłużenie rąk profesjonalistów. Odpowiednio dobrane i wykorzystane, świadczą o kunszcie i poziomie eksperta. Na pewno kojarzycie reklamy salonów fryzjerskich, z których patrzą na Was uśmiechnięci ludzie, trzymający w rękach swoje narzędzia pracy. Jeżeli planujecie rozpocząć przygodę z fryzjerstwem lub jesteście w trakcie wymiany sprzętu na nowy, poznajcie propozycje, na które powinniście zwrócić uwagę. Podzieliłam je na trzy dziedziny.
WIĘCEJ
Meble
Jakie są najlepsze meble fryzjerskie? Przede wszystkim – funkcjonalne i wygodne. Miłośnicy pięknych wnętrz na pewno zgodzą się ze mną, że nie zaszkodzi, jeśli będą również piękne ;) Wyposażenie profesjonalnego salonu fryzjerskiego rządzi się swoimi zasadami. I o ile można czasami nagiąć pewne reguły, o tyle ten podstawowy trzon musi spełniać pewne warunki. Dla dobra pracowników oraz klientów.
WIĘCEJ
Pielęgnacja
Badanie trychologiczne coraz częściej jest podstawą do wykonania usługi fryzjerskiej. Klienci mają wówczas pewność, że wszelkie proponowane zabiegi są dostosowane do ich potrzeb i rozwiążą ich problemy. Profesjonalny salon fryzjerski może zainwestować w specjalistyczny aparat do badania skóry głowy. Jest ono całkowicie bezbolesne. Na tej podstawie możecie dobrać odpowiednie kosmetyki. A co macie do wyboru?
WIĘCEJ
Pielęgnacja
Bez niej żaden salon fryzjerski nie istnieje. Myjnia to takie miejsce, w którym klienci oczekują nie tylko umycia głowy, ale również chwili relaksu. Osobiście uwielbiam masaż głowy i zdarza mi się podczas niego poczuć tak błogo, że prawie zasypiam. Pięknie pachnący szampon w połączeniu z wygodną myjnią i sprawnymi rękami fryzjera działa cuda. Zobaczcie jak wybrać ten element wyposażenia, by ułatwiał Wam pracę, dbał o Wasze zdrowie i był maksymalnie komfortowy dla klienta.
WIĘCEJ
Pielęgnacja
Jak dobrze, że po latach przyzwyczajania się do kosmetyków z chemicznym składem - wracamy do dóbr, jakie oferuje nam natura! Jeśli macie do czynienia z włosami farbowanymi lub rozjaśnianymi, a do stylizacji używacie sprzętów generujących wysoką temperaturę, warto zadbać o to, by mimo wszystko włosy pozostały zadbane, lśniące i przede wszystkim - zdrowe. Naprawdę nie potrzebujecie bardzo drogich zabiegów ani produktów zawierających chemiczny skład. Zobaczmy więc, które naturalne składniki warto mieć w pamięci.
WIĘCEJ