Twarz

Otwórz oczy na idealne brwi.

Czy istnieje gotowy przepis na idealne brwi? Na pewno nie. Każda z kobiet jest inna zarówno pod względem urody jak i osobowości. Pod tymi kątami należy rozpatrywać różne możliwości. Obecnie, najczęściej widuje się brwi zbliżone kształtem i kolorem do tych naturalnych. Polki decydują się raz na zawsze pożegnać cieniutkie brwi a’la Gwen Stefani i skłaniają się ku kobiecym, wyrazistym looku.

Jak go uzyskać?3 najważniejsze punkty

To złota zasada każdej stylistki. Znalezienie punktu rozpoczęcia, zakończenia brwi oraz miejsca załamania łuku brwiowego to już początek sukcesu. Wyznaczenie tych trzech miejsc może się odbyć za pomocą zwykłego ołówka. Przyłóżcie go najpierw pionowo do płatka nosa i poprowadźcie przez wewnętrzny kącik oka. Volia! Macie punkt pierwszy – rozpoczęcie brwi. Następny ruch to pokierowanie ołówka przez środek oka (źrenicę). I właśnie wyznaczyłyście najwyższy punkt łuku brwiowego. Brew powinna zakończyć się w miejscu, który wyznaczycie poprzez poprowadzenie ołówka do zewnętrznego kącika oka.

Znalezienie punktu rozpoczęcia, zakończenia brwi oraz miejsca załamania łuku brwiowego to już początek sukcesu.Jakie brwi pasują do danego kształtu twarzy?

Zawsze dążymy do balansu. Więc jeśli mamy do czynienia z ostrymi rysami, stylizujemy brwi w delikatny, miękki łuk. Tak postępujemy w przypadku kwadratowej twarzy, którą należy złagodzić. Odwrotnie jest w przypadku okrągłej – aby uniknąć efektu zdziwionego spojrzenia, kreślimy zdecydowane, ostrzejsze łuki. Kobietom o podłużnych twarzach najbardziej będą pasować proste brwi, bez mocnego akcentu przy załamaniu łuku.Który kolor wybrać?

Przede wszystkim, musicie zwrócić uwagę na dwie kwestie: odcień skóry oraz kolor włosów. Chłodna tonacja cery będzie dobrze współgrać z grafitem, szarościami i zimnym brązem. Do ciepłej, najlepiej sprawdzą się słoneczne, złociste beże i wyraziste brązy. A jak dobrać kolor brwi do włosów?

Blondynkom poleca się wybór najbliższy odcieniowi włosów, ale o ton ciemniejszy, by twarz wyglądała naturalnie. Szatynki i brunetki będą wyglądać najkorzystniej w brązach. Czarne brwi mogą sprawiać wrażenie domalowanych lub nawet doklejonych. A nie o taki efekt chodzi. Kobietom o kasztanowych lub rudych włosach również polecam brązy. Chłodne lub ciepłe, w zależności od tonacji skóry.

 

Pamiętajcie, żeby nie dać się zwariować :) Brwi lansowane przez instagramowe celebrytki może i zwracają uwagę, ale niekoniecznie będą pasować do każdego typu urody. Najważniejsze, by spojrzenie było świeże, a oprawa oka oddawała kobiecą osobowość.


Udostępnij