Twarz

„Ktoś na mnie w nocy wypuszcza kury!”

Tak Joanna Kołaczkowska z kabaretu Hrabi podsumowała fakt, że wokół jej oczu pojawiły się kurze łapki. Cóż, zastanawiam się jak wytrzymałaby starcie z innym zwierzakiem, który pozostawiłby na jej czole lwią bruzdę :) Nie życzę tego Pani Joasi – bardzo ją lubię. W każdym razie, wszyscy jesteśmy narażeni na różne rodzaje zmarszczek mimicznych. Powstają w wyniku naszej reakcji na bodźce zewnętrzne i mają dość często podłoże emocjonalne. Zobaczmy, które z nich na nas czyhają.

Odzwierzęce

Czyli wcześniej wymienione kurze łapki i lwia bruzda. Te pierwsze przebiegają od zewnętrznego kącika w dół i są najczęściej spotykanym rodzajem zmarszczek mimicznych. Często mówi się, że powstają u osób, które dużo się uśmiechają. To oczywiście prawda, jednak kurze łapki tworzą się również podczas mrużenia oczu przed ostrym słońcem lub silnym wiatrem. Lwia bruzda to dwie pionowe kreski biegnące wzdłuż czoła. Pojawiają się, gdy ściągacie brwi. Dzieje się tak najczęściej podczas okazywania złości, ale podobna mimika występuje też w czasie wysiłku umysłowego :)

Jedna ze szkół przeciwdziałania zmarszczkom mówi wprost – nie uśmiechać się. Nie dziwić. Nie płakać. Być zimną jak skała. Zero emocji. Nicole Kidman.

Skutki nawyków

W przeciwieństwie do pionowej lwiej bruzdy, na czole moją pojawić się również zmarszczki poziome w formie kilku równoległych linii. Powstają, gdy się czemuś dziwicie lub unosicie oczy w górę. To częste zjawisko u kobiet, bo precyzyjny makijaż oka wymaga nierzadko prawdziwie cyrkowych umiejętności mimicznych. W tym – unoszenia brwi do niebotycznych wysokości :) Możecie spotkać się też ze zmarszczkami palacza, które powstają wokół ust. Jednak nie tylko fanki szkodliwego dymka są na nie narażone. Picie napojów za pomocą cienkiej słomki działa podobnie jak zaciąganie się papierosem. Rzucajcie więc nałóg i ratujcie żółwie, rezygnując ze słomek. Uroda się Wam odwdzięczy :)

 

Co z nimi zrobić?

Jedna ze szkół przeciwdziałania zmarszczkom mówi wprost – nie uśmiechać się. Nie dziwić. Nie płakać. Być zimną jak skała. Zero emocji. Nicole Kidman. Uśmiechnęłyście się właśnie? I świetnie, bo mimiczne zmarszczki są dowodem na to, że żyjecie i odczuwacie emocje :) Wiem jednak, że jest różnica pomiędzy uroczymi, płytkimi zmarszczkami a głębokimi bruzdami zatruwającymi życie. Moja rada jest taka, by zrobić coś dla siebie i swojego samopoczucia. Odmładzanie twarzy obejmujące redukcję zmarszczek to popularny zabieg, który poza swoją podstawową rolą, spełnia jeszcze jedną – podnosi samoocenę i sprawia, że kobiety czują się lepiej w swojej skórze.

I tak powinno być :)


Udostępnij

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Pielęgnacja
Nieestetyczne cienie pojawiają się pod oczami z różnych powodów. Bardzo rzadko są objawem poważniejszych chorób, jednak ze względu na wygląd – nie są pożądane przez nikogo. Przez ciemniejsze kręgi pod oczami wyglądamy na zmęczonych i starszych, niż jesteśmy w rzeczywistości. Nie jest łatwo się ich pozbyć, ale zdradzę Wam kilka trików, które w tym pomogą.
WIĘCEJ
Pielęgnacja
Kosmetyków nazwanych jako owocowe jest mnóstwo. I są wszędzie. Nie wystarczy jednak wziąć słoiczek do ręki i powąchać zawartość. Skład takich kosmetyków jest bardzo ważny, bo wielu producentów korzysta z chemicznych dodatków nadających właściwy zapach. Syntetyczne zapachowe substancje mogą zawierać nawet 200 różnych składników, które są ciężkie do rozszyfrowania dla laika. Sprawdźmy, czym się kierować i co omijać szerokim łukiem podczas zakupów.
WIĘCEJ
Pielęgnacja
Polscy i zagraniczni celebryci niechętnie przyznają się do odbytych zabiegów chirurgii i medycyny estetycznej. Na ich nieszczęście, wprawne oko profesjonalisty pozna wszelkie zmiany spowodowane mniej lub bardziej inwazyjnymi operacjami. Dlatego, zamiast od razu kłaść się „pod sklapel”, warto zapoznać się z ofertą kosmetyków, mających na celu przedłużenie młodości. Okolice oczu i zmarszczki wokół nich mogą zostać wygładzone i ujędrnione bez potrzeby wydawania horrendalnych sum na zabiegi.
WIĘCEJ