Twarz

Jak zacząć przygodę ze stylizacją rzęs? Unikaj tych błędów

Stylizacja rzęs to jeden z najczęściej i najchętniej wybierany zabieg upiększający. Rosnące zapotrzebowanie na przedłużanie i zagęszczanie rzęs powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na wykonywanie tych zabiegów. Stylizacja na pierwszy rzut oka może wydawać się dość łatwą czynnością, jednak na efekt finalny ma wpływ wiele czynników. Nie chodzi tutaj wyłącznie o zdolności manualne czy dobry wzrok. Ważna jest również wiedza merytoryczna – znajomość produktów, na których się pracuje czy odpowiednie przygotowanie naturalnych rzęs do przeprowadzenia zabiegu. Przeczytajcie jakich czynności unikać i na co zwracać uwagę, by Wasza praca była satysfakcjonująca.Źle doklejone rzęsy sztuczne

Innymi słowy - niepoprawny styk rzęsy sztucznej z rzęsą naturalną. Tak przeprowadzony zabieg spowoduje, że rzęsy szybko odpadną. Prawidłowa aplikacja powinna również zakładać milimetrowy odstęp pomiędzy rzęsą a powieką. Zgrubienia powstałe poprzez klej zbierający się u nasady rzęsy mogą powodować ból oka, a nawet niebezpieczne zakażenie.

 

Niepoprawne przygotowanie naturalnych rzęs do aplikacji

Klientki często odwiedzają stylistki bez uprzedniego zmycia makijażu. Kosmetyczki powinny zadbać o to, by naturalne rzęsy były czyste. Stosują zazwyczaj płyn micelarny lub inny środek, który nie może być tłusty. W przeciwnym razie klej nie przytwierdzi dobrze sztucznych rzęs i te zaczną odpadać. Istnieją przeciwwskazania do wykonywania takiego zabiegu, więc profesjonalna stylistka powinna przeprowadzić z klientką krótki wywiad lub poprosić o wypełnienie ankiety.

Istnieją przeciwwskazania do wykonywania takiego zabiegu, więc profesjonalna stylistka powinna przeprowadzić z klientką krótki wywiad lub poprosić o wypełnienie ankiety.Źle dobrany klej w stosunku do czasu pracy stylistki

Najczęstsza metoda wyklejania rzęs to 1:1. Prawidłowo wykonana powinna trwać około dwóch godzin. Jeśli jednak kosmetyczka po półgodzinnej pracy mówi, że skończyła zabieg, klientce musi się zapalić czerwona lampka. Tak szybko wykonana stylizacja może świadczyć o złym doborze kleju, posklejaniu rzęs, nie wyklejeniu założonej ilości lub nieodpowiednim odseparowaniu. Poskutkuje to nieestetycznym wyglądem i krótką żywotnością sztucznych rzęs.

 

Zła pielęgnacja rzęs przedłużonych przez klientkę

Profesjonalna stylistka powinna wyedukować swoje klientki. Po wyjściu z gabinetu, panie często zostają bez podstawowej wiedzy na temat pielęgnacji. Dobrym wyjściem są ulotki informacyjne, do których zawsze można zajrzeć. Wiele kosmetyczek gwarantuje również opiekę pozabiegową. Dzięki temu, wszystkie wątpliwości i pytania zostają rozwiane podczas kontaktu telefonicznego czy osobistego.

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat kompleksowej stylizacji oka, przeczytaj jeszcze artykuł na temat trendów dotyczących brwi: www.spaiuroda.pl


Udostępnij

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Makijaż
Trendy makijażowe zmieniają się co sezon. Niektóre z nich to prawdziwe innowacje, których nie widywało się dotychczas na twarzach celebrytek i wybiegowych modelek. Jednak wciąż istnieją legendarne sposoby na podkreślenie urody. To te makijaże, które od lat są wyjątkowo modne i dość uniwersalne, dzięki czemu większość kobiet może je stosować bez obaw o nieciekawy efekt. Przyjrzyjmy się im bliżej.
WIĘCEJ
Pielęgnacja
Nieestetyczne cienie pojawiają się pod oczami z różnych powodów. Bardzo rzadko są objawem poważniejszych chorób, jednak ze względu na wygląd – nie są pożądane przez nikogo. Przez ciemniejsze kręgi pod oczami wyglądamy na zmęczonych i starszych, niż jesteśmy w rzeczywistości. Nie jest łatwo się ich pozbyć, ale zdradzę Wam kilka trików, które w tym pomogą.
WIĘCEJ
Pielęgnacja
Polscy i zagraniczni celebryci niechętnie przyznają się do odbytych zabiegów chirurgii i medycyny estetycznej. Na ich nieszczęście, wprawne oko profesjonalisty pozna wszelkie zmiany spowodowane mniej lub bardziej inwazyjnymi operacjami. Dlatego, zamiast od razu kłaść się „pod sklapel”, warto zapoznać się z ofertą kosmetyków, mających na celu przedłużenie młodości. Okolice oczu i zmarszczki wokół nich mogą zostać wygładzone i ujędrnione bez potrzeby wydawania horrendalnych sum na zabiegi.
WIĘCEJ
Makijaż
Na pewno słyszeliście o porach roku w makijażu. W zależności od karnacji, oprawy oczu i innych charakterystycznych cech, Carol Jackson opracowała 4 profile kolorystyczne: wiosnę, lato, jesień i zimę. Mimo, że od tego czasu minęło prawie 40 lat, ta szkoła dobierania makijażu do typu urody wciąż świetnie zdaje egzamin.
WIĘCEJ
Makijaż
Czy istnieje gotowy przepis na idealne brwi? Na pewno nie. Każda z kobiet jest inna zarówno pod względem urody jak i osobowości. Pod tymi kątami należy rozpatrywać różne możliwości. Obecnie, najczęściej widuje się brwi zbliżone kształtem i kolorem do tych naturalnych. Polki decydują się raz na zawsze pożegnać cieniutkie brwi a’la Gwen Stefani i skłaniają się ku kobiecym, wyrazistym looku. Jak go uzyskać?
WIĘCEJ