Włosy

Fryzjerstwo bez nich nie istnieje

Fryzjerskie akcesoria to przedłużenie rąk profesjonalistów. Odpowiednio dobrane i wykorzystane, świadczą o kunszcie i poziomie eksperta. Na pewno kojarzycie reklamy salonów fryzjerskich, z których patrzą na Was uśmiechnięci ludzie, trzymający w rękach swoje narzędzia pracy. Jeżeli planujecie rozpocząć przygodę z fryzjerstwem lub jesteście w trakcie wymiany sprzętu na nowy, poznajcie propozycje, na które powinniście zwrócić uwagę. Podzieliłam je na trzy dziedziny.Strzyżenie


Na pierwszy plan wchodzą nożyczki. Bez nich nie obejdzie się żaden fryzjer. Do strzyżenia konkretnych fryzur (zarówno damskich jak i męskich) dobierzcie brzytwy, trymery, maszynki i degażówki. Pamiętajcie, że te akcesoria mają nie tylko robić swoją precyzyjną robotę, ale też dobrze leżeć w Waszych dłoniach. Komfort pracy podczas misternego strzyżenia czy podcinania końcówek wpływa na jej efekt końcowy.

Pamiętajcie, że te akcesoria mają nie tylko robić swoją precyzyjną robotę, ale też dobrze leżeć w Waszych dłoniach.Modelowanie

Tutaj należałoby wspomnieć o akcesoriach niezbędnych nie tylko w salonie, ale również w domu – szczotkach do włosów. Powinny być różnego rodzaju, bo każda z nich ma inne zadanie i sprawdza się przy modelowaniu włosów o odmiennej strukturze. Nie można również zapomnieć o grzebieniach oraz akcesoriach ułatwiających przytrzymanie włosów: spinkach czy klipsach. A jaki sprzęt elektryczny powinniście zaprosić do współpracy? Na pewno suszarki (zarówno stojące, jak i ręczne), prostownice i lokówki. Wybierajcie te najwyższej jakości, które nie tylko nie niszczą włosów, ale przeciwnie – jonizują je, zapobiegając elektryzowaniu się.

 

Farbowanie

Ostatnia (ale równie ważna!) część wymaga znajomości materiału, z którego zostały wykonane poszczególne akcesoria. Miseczki do rozrabiania farb z taniego plastiku szybko będą wyglądać niechlujnie, bo bardzo ciężko jest wywabić z nich plamy. Zaopatrzcie się w odpowiednie pędzle, łopatki i folię aluminiową, jeśli korzystacie z tej metody przytrzymywania farby. Niezbędna jest waga, na której odmierzycie proporcje preparatów.

 

Pamiętajcie, że wszystkie sprzęty należy czyścić i dezynfekować. Dzięki temu nie tylko zdobędziecie zaufanie i szacunek klientów, ale i będziecie cieszyć się akcesoriami przez dłuższy czas.


Udostępnij

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Akcesoria
Zastanawiałam się co powoduje, że z chęcią wracam do ulubionego salonu fryzjerskiego. I dlaczego uważam go za najlepszy. Wiadomo, że podstawą jest wysoka jakość obsługi i usługi ;) Moje włosy są dość problematyczne, więc zawsze cieszę się gdy wychodzę od fryzjera z piękną czupryną. Ale kiedy zamknę oczy i wyobrażam sobie ten salon, pod powiekami widzę pewne detale… 
WIĘCEJ
Pielęgnacja
Jak dobrze, że po latach przyzwyczajania się do kosmetyków z chemicznym składem - wracamy do dóbr, jakie oferuje nam natura! Jeśli macie do czynienia z włosami farbowanymi lub rozjaśnianymi, a do stylizacji używacie sprzętów generujących wysoką temperaturę, warto zadbać o to, by mimo wszystko włosy pozostały zadbane, lśniące i przede wszystkim - zdrowe. Naprawdę nie potrzebujecie bardzo drogich zabiegów ani produktów zawierających chemiczny skład. Zobaczmy więc, które naturalne składniki warto mieć w pamięci.
WIĘCEJ
Meble
Jakie są najlepsze meble fryzjerskie? Przede wszystkim – funkcjonalne i wygodne. Miłośnicy pięknych wnętrz na pewno zgodzą się ze mną, że nie zaszkodzi, jeśli będą również piękne ;) Wyposażenie profesjonalnego salonu fryzjerskiego rządzi się swoimi zasadami. I o ile można czasami nagiąć pewne reguły, o tyle ten podstawowy trzon musi spełniać pewne warunki. Dla dobra pracowników oraz klientów.
WIĘCEJ
Pielęgnacja
Badanie trychologiczne coraz częściej jest podstawą do wykonania usługi fryzjerskiej. Klienci mają wówczas pewność, że wszelkie proponowane zabiegi są dostosowane do ich potrzeb i rozwiążą ich problemy. Profesjonalny salon fryzjerski może zainwestować w specjalistyczny aparat do badania skóry głowy. Jest ono całkowicie bezbolesne. Na tej podstawie możecie dobrać odpowiednie kosmetyki. A co macie do wyboru?
WIĘCEJ
Pielęgnacja
Bez niej żaden salon fryzjerski nie istnieje. Myjnia to takie miejsce, w którym klienci oczekują nie tylko umycia głowy, ale również chwili relaksu. Osobiście uwielbiam masaż głowy i zdarza mi się podczas niego poczuć tak błogo, że prawie zasypiam. Pięknie pachnący szampon w połączeniu z wygodną myjnią i sprawnymi rękami fryzjera działa cuda. Zobaczcie jak wybrać ten element wyposażenia, by ułatwiał Wam pracę, dbał o Wasze zdrowie i był maksymalnie komfortowy dla klienta.
WIĘCEJ