Szkolenia

Czy wiesz jak udowodnić swój profesjonalizm?

Jeśli pomyśleliście o tym, że dowodem Waszej rzetelności i wiedzy będzie finał przeprowadzonego zabiegu, to oczywiście macie rację :) Za to o tym, jak wiele szkoleń czy kursów ukończyliście by się dokształcić, będą świadczyć Wasze dyplomy i certyfikaty. To coś, czym warto się pochwalić, ale przede wszystkim, każde ukończone szkolenie będzie motorem napędowym również dla Was. Świadomość, że wie się więcej i jest się lepszym, zawsze pozytywnie wpływa na wykonywaną pracę.

Nowe umiejętności

Bez względu na to czy zajmujecie się fryzjerstwem, kosmetologią, fizjoterapią czy stylizacją paznokci - wszystkie te obszary nieustannie się rozwijają. Warto śledzić nowe kursy uczące najmodniejszych stylizacji oraz szkolenia medyczne, tak ważne podczas pracy z pacjentem. Czas po zawodowych obowiązkach wykorzystajcie nie tylko na wypoczynek, ale również na doskonalenie swojego kunsztu. Pamiętajcie, że Wasza konkurencja nie śpi - bądźcie o krok przed nią.

Profesjonalna kadra pracowników i sprzęt najwyższej jakości to Wasze najważniejsze zasoby. 

Nowy sprzęt

Efekt Waszej pracy jest uzależniony nie tylko od umiejętności, które posiadacie. Odpowiedni sprzęt i narzędzia również grają niemałą rolę. Przejście szkoleń dotyczących korzystania z nowych urządzeń jest szczególnie ważne podczas pracy z pacjentami. Mam tutaj na myśli zabiegi z zakresu medycyny estetycznej czy fizjoterapii. Podczas zakupu takiego asortymentu, pamiętajcie aby sprawdzić czy producent (albo dystrybutor) zapewniają kompleksowe szkolenie z korzystania ze sprzętu. Weźcie też pod uwagę renomę, doświadczenie sprzedającego i zerknijcie na opinie ;)

Jesteś pracodawcą?

Wielu pracowników zarzuca swoim szefom, że nie organizują dla nich szkoleń i kursów dokształcających. Mają również pretensje o pracę na zużytym sprzęcie. Dla pracodawców często jest to informacja na poziomie: "znowu muszę wydać pieniądze". Nic bardziej mylnego. Profesjonalna kadra pracowników i sprzęt najwyższej jakości to Wasze najważniejsze zasoby. Inwestycja w nie nie tylko się zwraca, ale również generuje nowe zyski. 

Pamiętajcie, że ukończenie szkoły czy studiów nie musi być końcem Waszej edukacji. To może (i powinien!) być początek drogi do stania się prawdziwym specjalistą w swoim fachu.


Udostępnij

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Pielęgnacja
Wirusy, bakterie i grzyby czyhają wszędzie :) Pracownicy i klienci salonów kosmetycznych są na nie szczególnie narażeni ze względu na bezpośredni kontakt ze skórą. Rzetelna, szczera dbałość o czystość i higienę to nie tylko bezpieczeństwo Waszych gości, ale również troska o Wasze zdrowie i renomę gabinetu. Po aferze związanej z zakażeniem klienta nie jest łatwo powrócić na rynek z sukcesem. Poza dezynfekcją powierzchni i narzędzi, pamiętajcie o tym, jak ważne jest dokładne i systematyczne mycie rąk. Poznajcie metodę Ayliffe :)
WIĘCEJ
Pielęgnacja
Dzisiejszy świat wymaga od nas ciągłego ulepszania. Bez względu na to, czy mówimy o swojej karierze, rozwoju czy wyglądzie - chcemy być coraz lepsi, mądrzejsi, piękniejsi. I nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie. Wy, chcąc zadbać o samopoczucie klientów, też stawiacie na nowoczesne rozwiązania i zabiegi. Zobaczcie, w co warto zainwestować, by przyciągnąć nowych klientów do Waszych salonów i gabinetów.
WIĘCEJ
Akcesoria
Na pewno kojarzycie recepcje hotelowe i lady restauracyjne, gdzie w szklanych, okrągłych misach znajdują się cukierki. O ile zwykłe, sklepowe słodycze na pewno ucieszą dzieci, o tyle Wasi klienci będą oczekiwać bardziej wyrafinowanej formy poczęstunku. To świetna okazja, by nie tylko rozpieścić podniebienie, ale również nie dać o sobie zapomnieć. Zobaczcie w jaki jeszcze sposób pozostać w pamięci klientów. Pomijam oczywistą oczywistość, jaką jest wysoka jakość obsługi :) //
WIĘCEJ
Akcesoria
Oczywistym jest, że największe wrażenie zrobi na nich odpowiednio wykonany zabieg, którego efekty będą satysfakcjonujące :) Niezależnie od tego czy pracujecie w salonie fryzjerskim, wykonujecie tatuaże czy przeprowadzacie zabiegi medycyny estetycznej, najważniejszy jest finał Waszej pracy. Pamiętam jednak, jak moja przyjaciółka zwierzyła mi się, że przestała odwiedzać swoją manicurzystkę po tym, jak zauważyła, że jednorazowe rękawiczki wcale nie są u niej jednorazowe :(
WIĘCEJ